Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Nigerii. Francuski zakładnik uciekł islamistom

0
Podziel się:

63-letni inżynier, który został porwany przez islamskich terrorystów w ubiegłym roku, wykorzystał operację armii nigeryjskiej przeciwko rebeliantom. Uciekł w czasie wymiany ognia przez walczące strony.

Terroryzm w Nigerii. Francuski zakładnik uciekł islamistom
(Polaris Images/East News)

Francuski zakładnik uciekł w Nigerii z rąk porywaczy. Informację o tym przekazał jego rodzinie prezydent Francois Hollande z pokładu samolotu podczas podróży do Izraela, gdzie udał się z oficjalną wizytą.

63-letni inżynier Francis Collomp który został porwany przez islamskich terrorystów w grudniu ubiegłego roku, wykorzystał operację armii nigeryjskiej przeciwko działającym w tym rejonie kraju rebeliantom. Uciekł w czasie wymiany ognia przez walczące strony.

Tak przedstawianym okolicznościom, w jakich miałoby dojść do uwolnienia zakładnika, zaprzeczyło francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według Ministerstwa, Francis Collomp jest wychudzony i osłabiony. Niemal rok temu trzydziestu uzbrojonych mężczyzn uprowadziło go w stanie Katsina na północy Nigerii. Zginęły wtedy trzy osoby, w tym dwóch ochroniarzy. Porywacze oświadczyli, że jest to zemsta za akcję francuskich wojsk w Mali przeciwko działającym tam grupom terrorystów islamskich.

Operacja wojsk nigeryjskich jest wymierzona w islamskie ugrupowanie Boko Haram, które przed kilkoma dniami porwało francuskiego duchownego - ojca Georgesa. W rękach porywaczy na całym świecie jest jeszcze siedmiu Francuzów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakładnik nie żyje? Minister zaniepokojony Nie ma potwierdzenia, że nie żyje francuski zakładnik Philippe Verdon, który według Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu został ścięty 10 marca w odpowiedzi na interwencję wojsk francuskich w Mali.
Egzekucja francuskiego zakładnika. To odwet Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali.
Terroryści zabijają zakładników. Zginął Francuz Denis Allex, przetrzymywany jako zakładnik od 2009 roku, został zabity wczoraj o godz. 17.30 czasu polskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)