Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Iraku. Podejrzani uciekli z więzienia

0
Podziel się:

Podczas ucieczki zabili strażnika. Trwają poszukiwania zbiegów.

Terroryzm w Iraku. Podejrzani uciekli z więzienia
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Dwudziestu dwóch skazańców było osadzonych w północnej części Bagdadu. Podczas ucieczki zabili strażnika - poinformowali przedstawiciele irackich władz. Trzynastu zdołano ująć, jednego zabito, trwa poszukiwanie pozostałych ośmiu.

Jeden ze strażników więzienia Al-Adela powiedział, że kilku jego kolegów zatrzymano. Są przesłuchiwani w związku z podejrzeniem, że pomogli w ucieczce.

Ucieczki z więzień zdarzają się w Iraku często. W lipcu z dwóch więzień uciekło w sumie ponad 500 członków Al-Kaidy i innych niebezpiecznych skazańców. Do ataku na te zakłady karne i uwolnienia więźniów przyznało się Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie - organizacja związana z Al-Kaidą.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Iraku. Pięć osób nie żyje Irak przeżywa najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Tylko w listopadzie w Iraku śmierć poniosło około 950 osób, głównie cywilów.
Pielgrzymi giną w zamachu bombowym Co najmniej ośmiu szyickich pielgrzymów zdążających na święto Aszury zginęło dzisiaj w trzech zamachach bombowych w Bakubie na północ od Bagdadu - podały źródła bezpieczeństwa.
Przeprowadzili 42 egzekucje w ciągu tygodnia Wszyscy straceni, w tym kobieta, zostali uznani za winnych aktów terrorystycznych
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)