Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Chinach. 9 osób zostało zabitych w Sinkiangu

0
Podziel się:

Żaden z cywilów, ani żaden funkcjonariusz policji nie ucierpiał w operacji, której dalszych szczegółów nie ujawniono.

Terroryzm w Chinach. 9 osób zostało zabitych w Sinkiangu
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Dziewięć osób podejrzanych o terroryzm zostało zabitych, a jeden zatrzymany wczoraj w operacji policji w prefekturze Hotan na południu regionu autonomicznego Sinkiang na północnym zachodzie Chin - poinformowała chińska agencja Xinhua.

_ Policja i 30 tysięcy cywilów otoczyło gang terrorystów i dziewięciu z nich zostało zastrzelonych, a jeden zatrzymany _ - poinformował oficjalny dziennik _ People's Daily _ na swym mikroblogu.

Żaden z cywilów, ani żaden funkcjonariusz policji nie ucierpiał w operacji, której dalszych szczegółów nie ujawniono.

Chińskie władze zwykle nazywają _ terrorystami _ islamskich bojowników i separatystów w Sinkiangu.

W poniedziałek chińska policja zastrzeliła kilkadziesiąt osób po atakach uzbrojonych w noże ludzi, do których doszło w dwóch miastach w prefekturze Kaszgar w zachodniej części Sinkiangu. Ludzie zaatakowali najpierw posterunek policji i urzędowe budynki w mieście Elixku, a część napastników następnie przeniosła się do sąsiedniego miasta Huangdi, atakując cywilów i podpalając samochody.

Według lokalnej policji, która strzelała do tłumu, zginęło lub rannych zostało kilkudziesięciu cywilnych Ujgurów i Hanów.

W Sinkiangu regularnie dochodzi do konfliktów pomiędzy stanowiącymi większość w tym regionie Ujgurami, czyli wyznającą islam mniejszością etniczną, a ludnością napływową należącą do chińskiej grupy etnicznej Han.

Ujgurzy twierdzą, że są dyskryminowani przez władze, skarżą się na prześladowania kulturalne i religijne. Pekin zarzuca ugrupowaniom ujgurskim dążenia separatystyczne i terroryzm. Tylko w ubiegłym roku w regionie na skutek konfliktu zginęło ponad 100 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowali posterunek policji. Przeżył jeden W Sinkiangu regularnie dochodzi do konfliktów pomiędzy stanowiącymi tam większość Ujgurami a ludnością napływową należącą do grupy etnicznej Han.
Poszukiwania motocyklisty, który ostrzelał auto Policja zablokowała drogi na terenie powiatu wielickiego i ościennych powiatów, do poszukiwania napastników skierowano także śmigłowiec.
Masowe procesy o terroryzm w Chinach Do tej pory skazano 32 osoby za opublikowanie w internecie treści o _ charakterze terrorystycznym _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)