Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm we Francji. Czterech podejrzanych w sprawie zamachów

0
Podziel się:

Są podejrzewani o udzielenie wsparcia logistycznego, między innymi dostarczenie broni i samochodów terroryście.

Terroryzm we Francji. Czterech podejrzanych w sprawie zamachów
(PAP/EPA)

Francuska prokuratura zwróciła się dzisiaj o objęcie formalnym śledztwem czterech podejrzanych o zapewnienie wsparcia Amedy Coulibaly'emu - jednemu z dżihadystów odpowiedzialnych za serię zamachów w Paryżu w tym miesiącu. Pozostaną oni w areszcie.

Czterej mężczyźni, w wieku od 22 do 28 lat, zostali zatrzymani w nocy z czwartku na piątek w regionie paryskim. Są podejrzewani o udzielenie wsparcia logistycznego, m.in. dostarczenie broni i samochodów, Coulibaly'emu, który 8 stycznia zastrzelił policjantkę w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną na wschodzie francuskiej stolicy; zastrzelił tam czterech zakładników.

Pod zarzutem udzielania pomocy Coulibaly'emu aresztowano w ubiegłym tygodniu 12 osób - podały źródła sądowe. W większości osoby te były już wcześniej znane policji - informował w piątek szef MSW Bernard Cazeneuve.

Ośmioro podejrzanych, w tym trzy kobiety, zostało zwolnionych w niedzielę i we wtorek rano.

Amedy Coulibaly był powiązany z braćmi Kouachi, którzy 7 stycznia zaatakowali siedzibę satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _, zabijając 12 osób. W sumie w zamachach terrorystycznych zginęło we francuskiej stolicy 17 osób. Trzech sprawców zostało zabitych przez antyterrorystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ataki terrorystyczne we Francji powstrzymane Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Sąd uznał, że poszczególni oskarżeni byli w różny sposób związani z perfekcyjnie zorganizowaną siatką terrorystyczną.
We Francji aresztowano dżihadystów Do zatrzymania doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli.
Spotkanie ws. przyszłości Ukrainy. Bez Polski Od wybuchu zbrojnego konfliktu na Ukrainie w walkach zginęło ponad 4 700 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)