Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm we Francji. Aresztowanie pięciu Rosjan pochodzenia czeczeńskiego

0
Podziel się:

Znaleziono znaczne ilości ładunków wybuchowych, które zatrzymani przetrzymywali w skrytce mieszczącej się w pobliżu stadionu pierwszoligowego klubu piłkarskiego Montpellier.

Terroryzm we Francji. Aresztowanie pięciu Rosjan pochodzenia czeczeńskiego
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Pięć osób zatrzymała policja francuska na południu Francji podejrzewając ich o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Są to Rosjanie pochodzenia czeczeńskiego.

Policja dokonała aresztowań w Beziers oraz w miejscowości w pobliżu Montppelier. Wiadomość ta pochodzi od miejscowego prokuratora, natomiast duży dziennik wychodzący na południu Francji - Midi Libre informuje, że Rosjan osadzono w areszcie. Znaleziono znaczne ilości ładunków wybuchowych, które zatrzymani przetrzymywali w skrytce mieszczącej się w pobliżu stadionu pierwszoligowego klubu piłkarskiego Montpellier.

Z kolei inna z lokalnych gazet informuje, że aresztowania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku zlikwidowały siatkę przygotowującą zamachy w Lyonie. Potwierdza to słowa władz, że Francja bezustannie znajduje się na celowniku terrorystów.

Atmosferę podgrzało wydane w siedmiu milionach egzemplarzy tygodnika Charlie Hebdo, w którym ponownie pojawiły się karykatury Proroka Mahometa wywołując oburzenie muzułmanów na całym świecie. Ze względu na masowe protesty w Czeczenii francuska prasa stwierdza, iż Grozny stał się stolicą ruchu wrogów _ Charlie Hebdo _.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz aresztowany. Jest decyzja sądu Decyzja, którą wydano wczoraj, pozwoli o ubieganie się o ekstradycję Janukowycza z Federacji Rosyjskiej.
Napad na pociąg. Policja zatrzymała 8 osób Nad sprawą pracuje ponad 100 funkcjonariuszy.
Dżihadyści grożą zamachem w Niemczech Służby wywiadowcze przechwyciły rozmowy między dżihadystami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)