Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Akcja Scotland Yardu

0
Podziel się:

Policja nie udziela na razie bliższych informacji w sprawie czterech młodych muzułmanów aresztowanych wczoraj w Londynie.

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Akcja Scotland Yardu
(RachelH_/CC/Flickr)

Brytyjskie służby wykryły spisek terrorystyczny inspirowany przez Państwo Islamskie w Syrii i Iraku.

Policja nie udziela jednak informacji w sprawie czterech młodych muzułmanów aresztowanych wczoraj w Londynie, poza tym, że jeden z nich został porażony paralizatorem.

Komendant Scotland Yardu, Bernard Hogan-Howe ujawnił tylko, że jeden z zatrzymanych był w zeszłym roku w Syrii i że cała czwórka mogła planować dokonanie takiej egzekucji, jakie pokazuje Państwo Islamskie na swoich wideoklipach.

W tym roku zatrzymano już innego potencjalnego terrorystę z nożem zawiniętym w czarną flagę Państwa Islamskiego. Rok temu wykryto spisek inspirowany przez inne ugrupowanie islamistów w Syrii.

W zeszłym tygodniu w internecie ukazał się wideoklip z apelem brytyjskiego dżihadysty do _ braci w Wielkiej Brytanii _, aby jeśli nie mogą przyjechać do Syrii _ siali terror w kraju _.

Należy jednak pamiętać, że od czasu samobójczych ataków na londyńskie metro i autobus w 2005 roku, w Wielkiej Brytanii doszło tylko do trzech poważnych zamachów dokonanych przez dżihadystów: w 2007 roku na lotnisku w Glasgow, przed nocnym klubem w Londynie oraz w zeszłym roku w Woolwich, gdzie dwóch terrorystów zamordowało nieuzbrojonego żołnierza. Była to jedyna ofiara islamskiego terroryzmu w Wielkiej Brytanii od 2005 roku.

Czytaj więcej w Money.pl Wzrost PKB Polski

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)