Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Pakistanie. 26 lat więzienia za fałszywe alarmy

0
Podziel się:

Mohammad Yousuf dwa razy zawiadomił policję, że podłożył ładunek, raz na rynku, drugi raz w parku uczęszczanym przez dzieci.

Terroryzm w Pakistanie. 26 lat więzienia za fałszywe alarmy
(SalFalko/Flickr)

Mohammad Yousuf dwa razy zawiadomił policję, że podłożył bombę, raz na rynku, drugi raz w parku uczęszczanym przez dzieci. Za każdym razem policja i saperzy sprawdzili te miejsca, niczego nie znajdując.

- _ Yousufa skazano za fałszywe alarmy i fałszywe informacje _ - powiedział zastępca naczelnego prokuratora Ashfaq Malik. Policja ustaliła, że telefonując z informacjami o bombach, Yousuf korzystał z karty sim jednego ze swoich przyjaciół i dzięki tej karcie udało się go w sierpniu aresztować. Wyrok zapadł w środę.

Pakistan nasilił politykę antyterrorystyczną po krwawym ataku z 16 grudnia na szkołę w Peszawarze, podczas którego zginęło 134 dzieci. Po krwawym ataku na szkołę, do której uczęszczały dzieci pakistańskich wojskowych, rząd w Islamabadzie zdecydował się na zniesienie moratorium na karę śmierci obowiązującego od 2008 roku. Stracono co najmniej sześciu skazanych na śmierć przez sądy specjalizujące się w sprawach terroryzmu.

Talibowie, którzy przyznali się do zamachu na szkołę w Peszawarze, twierdzili, że dokonali go w odwecie za prowadzoną przeciwko nim ofensywę sił rządowych.

Wczoraj lokalne władze poinformowały, że służby bezpieczeństwa zabiły talibskiego dowódcę, który brał udział w organizowaniu ataku na szkołę. Został on zastrzelony w czwartek wieczorem w wymianie ognia z pakistańskimi siłami w plemiennym okręgu Chajber, niedaleko Peszawaru.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy odwet pakistańskiej armii na talibach W ramach akcji antyterrorystycznej wojsko zabiło ponad 50 bojowników.
Ważna decyzja Ukraińców: Nasze pociągi nie pojadą na Krym Jako przyczynę władze podały względy bezpieczeństwa.
Duży problem Francji. "Robimy co możemy" Organizacja Lekarze Bez Granic bije na alarm - brakuje wystarczających środków na zapewnienie schronienia przed zimnem osobom bezdomnym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)