Notowania

Przejdź na
terroryzm w europie
07.01.2015 21:52

Terroryzm w Europie. Unijni ministrowie będą rozmawiać o terroryzmie

Mogherini dodała, że wolność prasy jest podstawowym prawem, i podkreśliła, że UE nie pozwoli, by takie ataki podważyły nasze wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(European External Action Service / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Federica Mogherini

Walka z terroryzmem będzie jednym z tematów następnego spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli - poinformowała szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini dziś, w dniu krwawego ataku na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego.

_ - Walka z terroryzmem, pod każdą postacią, jest regularnie w centrum prac podczas posiedzeń ministrów spraw zagranicznych. Te tragiczne wydarzenia wzmacniają moją determinację w tej sprawie i umieszczę ten punkt w porządku spotkania 19 stycznia _ - oświadczyła Mogherini. Nawiązywała do zabicia przez zamaskowanych napastników 12 osób w redakcji tygodnika _ Charlie Hebdo _ w Paryżu.

Mogherini dodała, że _ wolność prasy jest podstawowym prawem _, i podkreśliła, że UE _ nie pozwoli, by takie ataki podważyły nasze wartości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Konwoje na Ukrainie są "bardzo niepokojące" Najnowsze raporty misji OBWE na Ukrainie o przemieszczaniu się konwojów przez tereny kontrolowane przez separatystów świadczą o "niepokojącym rozwoju zdarzeń".
Zmiany na szczytach władzy we Włoszech Nieznane jest stanowisko nowego szefa dyplomacji wobec kryzysu ukraińskiego i polityki wobec Rosji.
Włosi cieszą się z nominacji Federiki Mogherini Prezydent Napolitano jest przekonany, że będzie ona jak najlepiej sprawować powierzoną jej nową funkcję, działając na rzecz większej spójności UE.
To ona jest największą rywalką Sikorskiego Potwierdzono kandydaturę minister spraw zagranicznych Federiki Mogherini.
Tagi: terroryzm w europie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz