Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Europie. Czesi wzmacniają ochronę na lotniskach

0
Podziel się:

Lotnisko im. Vaclava Havla w Pradze otrzyma najnowocześniejsze skanery rozpoznające twarze podróżnych.

Terroryzm w Europie. Czesi wzmacniają ochronę na lotniskach
(Phillip Kalantzis Cope/Flickr)

Praga postanowiła wspomóc tajne służby. Chodzi o profilaktyczne działania w obronie przed terroryzmem i zorganizowana przestępczością.

Tajne służby otrzymają szerszy dostęp do tajemnic bankowych. Jak dotąd instytucje kontroli finansowej otrzymywały informacje od służb.

Rząd postanowił, że będzie na odwrót. _ Takie informacje służby specjalne mogłyby wykorzystać w walce ze zorganizowana przestępczością _ podkreślił premier Bohuslav Sobotka. Rozszerzone zostaną ponadto uprawnienia organów ścigania i służb wobec operatorów telefonii komórkowej.

Więcej pieniędzy otrzymają też służby na walkę z terroryzmem islamskim. Lotnisko im. Vaclava Havla w Pradze otrzyma najnowocześniejsze skanery rozpoznające twarze podróżnych. Zakupione zostaną ze środków rządowych oraz w jednej trzeciej z pieniędzy portu lotniczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Czesi przeciwko islamowi. Wyszli na ulice Demonstranci nieśli plakaty z napisami Europo, obudź się!, Nie ma umiarkowanego islamu i Islam jest złem.
Podwójny zamach w kawiarni. Znów islamiści Co najmniej 7 osób zginęło a 20 jest rannych.
Polscy producenci wyciagają rekę do Czechów Z uwagi na dłuższe kontrole, polska żywność pojawia się w czeskich sklepach później. Nierzadko traci na jakości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)