Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm na świecie. Tragiczne statystyki

0
Podziel się:

Ugrupowania dżihadystyczne zabiły w listopadzie 5042 osoby, wykazując, że są one tak silne jak nigdy dotąd.

Terroryzm na świecie. Tragiczne statystyki
(Photoshot/REPORTER)

Ugrupowania dżihadystyczne zabiły w listopadzie 5042 osoby, wykazując, że są one _ tak silne jak nigdy dotąd _ - wynika z opublikowanego dziś badania przeprowadzonego przez BBC i Centrum Badań nad Radykalizacją King's College w Londynie (ICSR).

Zbadano 664 ataki, do których przyznało się 16 ugrupowań, z których 60 procent nie ma żadnych związków z Al-Kaidą. Najwięcej ofiar zanotowano w Nigerii, Afganistanie i Syrii.

Prawie połowa zamachów (44 proc.) dokonana została przez bojowników Państwa Islamskiego (IS), działających głównie w Iraku i Syrii. Są oni odpowiedzialni za śmierć 2206 ludzi w 308 zamachach. Ugrupowanie Boko Haram w Nigerii jest odpowiedzialne za 801 zabitych w 30 atakach.

_ - Cały świat myślał, że wiosna arabska doprowadzi do wolności i demokracji. Jednak mamy ugrupowania dżihadystyczne w tych częściach świata arabskiego, gdzie ich nie spodziewaliśmy się. Są one o wiele silnijsze niż kiedykolwiek były _ - powiedział Peter Neumann z ICSR.

Autorzy przyznają jednocześnie, że z uwagi na wojnę domową w Syrii, mieli określone trudności w zbieraniu materiałów i przypisywaniu aktów terroru konkretnym ugrupowaniom.

Czytaj więcej w Money.pl
Najbogatsi terroryści świata zarabiają na... Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy
Globalna interwencja w Iraku? Francja na "tak" _ Walka Iraku przeciwko terrorystom jest także naszą walką. Musimy podjąć wspólne zobowiązanie - _powiedział prezydent Francji.
Brytyjski zakładnik zamordowany. "To akt czystego zła" Ofiarą jest pracownik organizacji humanitarnej, David Haines, który został pojmany w Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)