Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm islamski w Europie. Szykowali kolejne ataki

0
Podziel się:

Trwają intensywne poszukiwania domniemanego szefa grupy. Podczas operacji w Atenach aresztowano dwie osoby.

Terroryzm islamski w Europie. Szykowali kolejne ataki
(PAP/EPA)

Trwają intensywne poszukiwania domniemanego szefa grupy, która planowała zamachy w Belgii. Do niedawna wydawało się, że jest on w Grecji, teraz nie jest to już takie pewne.

Belgia szuka 27-letniego mężczyzny od czwartku, czyli od czasu rozbicia w miejscowości Verviers grupy przygotowującej ataki terrorystyczne. Media informowały, że Belg marokańskiego pochodzenia może przebywać w Grecji, w której zamieszkał po powrocie z Syrii, gdzie walczył po stronie dżihadystów.

Wydawało się, że mężczyzna został zatrzymany przez greckie służby specjalne podczas operacji antyterrorystycznej w Atenach. Okazało się jednak, że Grekom nie udało się złapać poszukiwanego usilnie 27-latka. Według belgijskich mediów, po nieudanej akcji, nie wiadomo czy nadal przebywa on w Grecji.

Podczas operacji w Atenach aresztowano dwie osoby. Jedna z nich - jak się podejrzewa - jest powiązana z grupą terrorystyczną z Verviers. Dlatego Belgia zwróciła się do Grecji o ekstradycję.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Belgii. 4 osoby zatrzymane w Grecji W tropieniu 27-latka i dżihadystów z nim związanych, pomagała amerykańska FBI i izraelski Mossad.
Zamach w Paryżu nic nas nie nauczył To powrót retoryki, która pojawiła się po ataku na World Trade Center, gdy mówiono o wojnie cywilizacji.
Charlie Hebdo zwiększa nakład do 7 milionów Wczoraj rano 5 tys. egzemplarzy, które ukazały się w kioskach w Niemczech, sprzedało się w ciągu kilku minut.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)