Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indonezja
05.03.2012 12:22

Terrorysta islamski skazany w Indonezji

Islamista wysyłał ładunki wybuchowe w paczkach z książkami. Mówił, że ma pozwolenie, żeby zabijać niewiernych, którzy nie kroczą prawdziwą drogą islamu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Islamista wysyłał ładunki wybuchowe w paczkach z książkami. Mówił, że _ ma pozwolenie, żeby zabijać niewiernych, którzy nie kroczą prawdziwą drogą islamu _.

Indonezyjski sąd skazał na 18 lat więzienia islamistę, oskarżonego o wysyłanie ładunków wybuchowych umiarkowanym muzułmańskim przywódcom i policjantom. 32-letni Pepi Fernando (na zdj.) został uznany za winnego organizowania ataków w indonezyjskiej stolicy w marcu i kwietniu 2011 roku.

Przewodniczący składu sędziowskiego powiedział, że Fernando mówił swoim kompanom, iż _ ma pozwolenie, żeby zabijać niewiernych, którzy nie kroczą prawdziwą drogą islamu _.

W atakach tych nikt nie zginął, rannych zostało natomiast trzech policjantów; jeden z nich stracił rękę w czasie próby rozbrojenia ładunku w formie książki.

Jego ugrupowanie, którego działalność wyszła na jaw w 2011 roku, jest także oskarżone o przygotowywanie zabójstwa indonezyjskiego prezydenta, a także nieudanego zamachu na kościół na przedmieściu Dżakarty w Wielki Piątek 2011 roku.

Indonezja z 240 milionami ludności, z czego 90 proc. to wyznawcy islamu, jestnajwiększym muzułmańskim krajem świata. Władze kraju w 2002 roku ogłosiły wojnę z terroryzmem, po atakach na wyspie Bali, w których zginęło ponad 200 ludzi, w tym wielu zagranicznych turystów.

Czytaj więcej o terroryzmie Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: indonezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz