Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terrorysta planował napad na więzienie, by uwolnić towarzyszy

0
Podziel się:

56-letni Christodulos Xiros był jednym z zabójców w terrorystycznej organizacji 17 Listopada (17N). W 2003 roku został skazany na sześciokrotne dożywocie.

Terrorysta planował napad na więzienie, by uwolnić towarzyszy
(kIMDARam/Flickr)

Najbardziej poszukiwany w Grecji lewacki terrorysta, schwytany wczoraj niedaleko Aten, planował zbrojny napad na ateńskie, pilne strzeżone więzienie w celu uwolnienia innych terrorystów - poinformowała w niedzielę wieczorem policja.

56-letni Christodulos Xiros był jednym z zabójców w terrorystycznej organizacji _ 17 Listopada _ (17N). W 2003 roku został skazany na sześciokrotne dożywocie. Czterech innych członków tej lewackiej organizacji terrorystycznej i jej szef usłyszeli podobne wyroki.

W styczniu ub. roku - zwolniony na przepustkę za dobre sprawowanie - Xiros nie wrócił już do więzienia.

Policja ujawniła, że w trakcie zatrzymania terrorysta nie stawiał on żadnego oporu. W jego kryjówce zabezpieczono znaczne ilości broni oraz plany ataku na więzienie Koridallos na zachodnich przedmieściach Aten. _ Ze znalezionych notatek wynika, że atak mógł nastąpić w najbliższych dniach _ - powiedział szef greckiej policji Dimitris Caknakis. Z kolei minister ds. porządku publicznego i obrony cywilnej Wasilis Kikilias podkreślił, że _ policja zapobiegła tetrystycznemu zamachowi _.

W latach 1975-2000 terroryści z 17N zamordowali w Grecji 23 osoby - greckich polityków, biznesmenów, brytyjskich, amerykańskich i tureckich dyplomatów i wojskowych. Nazwa organizacji nawiązuje do daty krwawego stłumienia powstania studentów przeciwko juncie wojskowej 17 listopada 1973 roku.

Prawie co roku dochodzi w tę rocznicę do starć ugrupowań anarchistycznych z policją.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbiegły terrorysta grozi atakami 55-letni Xiros był jednym z zabójców w terrorystycznej organizacji 17 Listopada. W 2003 roku został skazany na sześciokrotne dożywocie.
Radykalny kaznodzieja niewinny. Jest wyrok Zdaniem sądu nie było wystarczających dowodów przeciwko Abu Katadzie. Jego obrońca Husajn Mubadin powiedział, że oczekuje, iż jego klient w ciągu kilku godzin wyjdzie na wolność.
Z celi śmierci do ambasady. "Jest bezpieczna" _ - Meriam Jahia Ibrahim Iszag jest w tej chwili w amerykańskiej ambasadzie - _powiedział prawnik Mohanad Mostafa. _ - Wraz z mężem uważają, że to dla nich bezpieczne miejsce - _dodał.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)