Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryści w Somalii. Zabiają zakładnika po zakładniku

0
Podziel się:

Denis Allex, przetrzymywany jako zakładnik od 2009 roku, został zabity wczoraj o godz. 17.30 czasu polskiego.

Na zdj. Denis Allex, zamordowany zakładnik.
Na zdj. Denis Allex, zamordowany zakładnik. (PAP/EPA/MAXPPP)

Bojownicy islamistycznego somalijskiego ruchu Al-Szabab poinformowali w czwartek, że dokonali egzekucji Francuza Denisa Alleksa, którego francuski wywiad nie zdołał odbić podczas akcji w weekend. O śmierci zakładnika Paryż informował już kilka dni temu._ _

_ - Niech muzułmanie cieszą się z jego egzekucji, a Francuzi płaczą _ - powiedział rzecznik Al-Szabab, Sheikh Abdiasis Abu Musab w rozmowie z agencją Reutera. Na Twitterze somalijscy talibowie podali, że oficer francuskiego wywiadu Denis Allex, przetrzymywany jako zakładnik od 2009 roku, został zabity wczoraj o godz. 17.30 czasu polskiego.

Bojownicy poinformowali, że to oni zdecydują, kiedy pliki audio i wideo potwierdzające śmierć Francuza zostaną opublikowane w internecie. Dodali, że decyzja o zabiciu Francuza została podjęta jednomyślnie i nastąpiła po trzech latach _ wyczerpujących prób rozpoczęcia negocjacji _.

Francuskie ministerstwo obrony utrzymuje, że Allex zginął podczas nieudanej akcji odbicia go z rąk porywaczy w nocy z piątku na sobotę, i oskarża Al-Szabab o to, że swoimi ostatnimi oświadczeniami manipuluje mediami.

Podczas ataku francuskich komandosów na bazę Al-Szabab w Bulomarer, na południe od somalijskiej stolicy Mogadiszu, zginęło dwóch żołnierzy i 17 rebeliantów.

Allex był agentem francuskich tajnych służb DGSE i został uprowadzony w Mogadiszu podczas oficjalnej misji mającej udzielić wsparcia przejściowym władzom Somalii.

Czytaj więcej w Money.pl
Zdjęcia zabitego komandosa na Twiterze Bojownicy islamistycznego somalijskiego ruchu Al-Szabab opublikowali na Twitterze zdjęcie francuskiego żołnierza, zabitego w weekend podczas nieudanego ataku francuskich komandosów na bazę Al-Szabab
Finał akcji we francuskiej szkole. Zakładnik... Mężczyzna przetrzymywany dziś w zespole szkół w Vitry-sur-Seine, na przedmieściu Paryża, został uwolniony.
Uzbrojony napastnik w szkole. Ma zakładnika Uzbrojony mężczyzna wziął rano zakładników w zespole szkół w Vitry-sur-Seine, na przedmieściu Paryża.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)