Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryści w Malezji. Aresztowano 13 osób podejrzanych o związki z ISIS

0
Podziel się:

Policja zatrzymała na lotnisku w Kuala Lumpur mężczyzn zarzucając im, że wyjeżdżają do Syrii, aby przyłączyć się do sił IS.

Terroryści w Malezji. Aresztowano 13 osób podejrzanych o związki z ISIS
(Zoriah/Flickr)
bEKAmaZN

Władze Malezji poinformowały dzisiaj o aresztowaniu grupy obywateli tego kraju, którzy są podejrzani o związki z Państwem Islamskim (IS). Planowali wyjazd do Syrii, aby dołączyć do bojowników tego dżihadystycznego ugrupowania.

Policja przeszukała na początku tygodnia restaurację w miejscowości Shah Alam pod Kuala Lumpur, gdzie zbierała się grupa, w tym kobiety, przygotowując się do opuszczenia Malezji. _ - Trwa śledztwo i obecnie przeszukujemy ich mieszkania _ - powiedział agencji Reuters zastępca wydziału antyterrorystycznego malezyjskiej policji Ajub Khan Mydin.

W ubiegłym miesiącu policja zatrzymała na lotnisku w Kuala Lumpur trzech mężczyzn zarzucając im, że wyjeżdżają do Syrii, aby przyłączyć się do sił IS.

bEKAmaZP

Od kwietnia w Malezji aresztowano łącznie 16 osób podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim. Władze uważają, że obecnie w Syrii i Iraku walczy po stronie IS co najmniej 30 Malezyjczyków. W czerwcu MSZ w Kuala Lumpur podało w oświadczeniu, że w walkach w Syrii zginęło prawdopodobnie 15 Malezyjczyków.

Kurdowie walczą z dżihadystami o utrzymanie miasta. Zobacz materiał wideo

Ochotnicy do walk w Syrii i Iraku u boku bojowników Państwa Islamskiego rekrutowani są w Malezji za pośrednictwem portali społecznościowych - pisze Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie dołączyli do Państwa Islamskiego Szefowie dyplomacji USA i Rosji, John Kerry i Siergiej Ławrow, porozumieli się ws. poszerzenia współpracy w kwestiach o globalnym znaczeniu, m.in. ws. Państwa Islamskiego (IS) i atomowych ambicji Iranu, mimo dzielących kraje poglądów na sytuację na Ukrainie.
Obama zaniepokojny szturmem w pobliżu Turcji Prezydent USA Barack Obama powiedział, że jest głęboko zaniepokojony szturmem bojowników Państwa Islamskiego (IS) na syryjskie miasto Kobane przy granicy tureckiej.
Dżihadyści w Londynie? Policja ich złapała Policja zatrzymała w Londynie trzech mężczyzn w ramach śledztwa w sprawie terroryzmu islamskiego. Ssą podejrzani o zlecanie aktów terroru, ich przygotowywanie bądź podżeganie do takich aktów.
bEKAmbaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)