Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryści w Australii. Policja przeprowadziła kolejną operację antyterrorystyczną

0
Podziel się:

Dwa tygodnie temu australijskie władze przeprowadziły akcję antyterrorystyczną, w ramach której zatrzymano 15 osób.

Terroryści w Australii. Policja przeprowadziła kolejną operację antyterrorystyczną
(another_activist/Flickr.com/CC BY 2.0)

Australijska policja przeprowadziła dzisiaj w Melbourne operację, w ramach której przeszukano mieszkania osób podejrzanych o terroryzm. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę pod zarzutem finansowania działalności terrorystycznej.

Operacja została przeprowadzona po otrzymaniu informacji ze strony amerykańskich służb specjalnych.

Policja podała, że aresztowany ma 23 lata, jednak nie ujawniono jego personaliów. Zarzuca mu się przekazanie przez _ nielegalną organizację terrorystyczną _ ponad 10 tysięcy dolarów amerykańskiemu obywatelowi.

_ - Sfinansował komuś wyjazd ze Stanów Zjednoczonych do Syrii i według naszej wiedzy ta osoba nadal walczy w szeregach bojowników _ - powiedział przedstawiciel policji Neil Gaughan.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że australijskie władze są zaniepokojone rosnącą liczbą obywateli walczących w szeregach grup terrorystycznych. Premier tamtejszego rządu Tony Abbott ocenia, że wśród dżihadystów w Syrii i Iraku może walczyć co najmniej 150 Australijczyków. Lokalne władze szacują, że około 20 bojowników wróciło już do kraju i stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

W zeszły wtorek premier Abbott ostrzegał, że wszyscy obywatele, którzy zaangażowali się w walkę po stronie Państwa Islamskiego (IS), zostaną zatrzymani zaraz po powrocie do kraju. Zapowiedział zaostrzenie kar dotyczących działalności terrorystycznej.

Dwa tygodnie temu australijskie władze przeprowadziły akcję antyterrorystyczną, w ramach której zatrzymano 15 osób. Operację zorganizowano, gdy służby wywiadowcze otrzymały doniesienia o apelach przywódców IS nawołujących bojowników do przeprowadzenia serii morderstw w Australii.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zatrzeliła nastolatka. Podejrzany o... Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na jednym z komisariatów w Melbourne. Podejrzany o terroryzm 18-latek został tego dnia wezwany do złożenia wyjaśnień.
Australia boi się terrorystów. Dlaczego? Premier Tony Abbott oświadczył, że decyzję podjęto na podstawie rekomendacji służb specjalnych, jednak na razie nie ma danych świadczących o tym, że jakieś ataki są planowane.
Kajak pełen narkotyków? Udaremniono przemyt Australijska policja poinformowała o przechwyceniu blisko 200 kilogramów metamfetaminy, którą usiłowano przemycić z Chin w ładunku kajaków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)