Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ten zakaz łamie co czwarta kafejka w Belgii

0
Podziel się:

Jedna czwarta belgijskich pubów, kafejek, restauracji i dyskotek łamie zakaz palenia. Takie informacje podało ministerstwo zdrowia. Zakaz palenia obowiązuje w Belgii od 2011 roku.

Ten zakaz łamie co czwarta kafejka w Belgii
(avlxyz/CC/Flickr)

Dane opublikowane przez resort zdrowia dotyczą pierwszych czterech miesięcy tego roku. Wynika z nich, że liczba niesubordynowanych właścicieli lokali, którzy ignorują zakaz palenia, spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sytuacja uległa jednak pogorszeniu, jeśli porównać dane z zebranymi dwa lata temu. Właściciele pubów, kafejek i restauracji, którzy zezwalają swoim klientom palić papierosy tłumaczą, że zmusiła ich do tego zła sytuacja finansowa, bo po wprowadzeniu zakazu stracili wielu klientów. A ponieważ kary finansowe nie były zbyt wysokie, opłacało się łamać zakaz.

Teraz jednak sytuacja ma się zmienić. Wysokość kar już została podwyższona. Początkowo za złamanie zakazu palenia papierosów trzeba było zapłacić około półtora tysiąca euro. Teraz jest to już 6 tysięcy euro, a kara ma być jeszcze dwukrotnie wyższa, by działać odstraszająco i skutecznie wymusić przestrzeganie prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym kraju urzędnik już nie zapali papierosa Przykład mają dawać urzędnicy, którzy nie będą mogli palić, podczas wykonywania czynności oficjalnych.
Belgia ma nową księżniczkę Uroczystość zaślubin młodej pary odbyła się w Rzymie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)