Notowania

bułgaria
09.01.2013 19:47

Telewizyjna wojna w Bułgarii. Nalot policji

Policja wtargnęła do pomieszczeń opozycyjnej telewizji TV plus. Stacja należy do operatora, który toczy spór finansowy z dwoma prorządowymi kanałami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Brook/CC/Flickr)

Bułgarska policja wtargnęła do pomieszczeń opozycyjnej telewizji TV plus. Stacja należy do jedynego w kraju operatora telewizji satelitarnej Bulsatcom, który toczy spór finansowy z dwoma kanałami telewizyjnymi o orientacji prorządowej.

Według MSW akcja policyjna jest związana z toczącym się przeciw TV plus dochodzeniem w sprawie przestępstwa finansowego. Dochodzenie wszczęła sofijska prokuratura. Nie podała szczegółów dotyczących dochodzenia.

Według radia publicznego policjanci weszli do budynku w dniu, w którym pracownikom należało wypłacić wynagrodzenia.

Przedstawiciel TV plus, który pragnął zachować anonimowość, powiedział mediom, że oddział policyjny został poprzedzony przez ekipy z kamerami dwóch prorządowych kanałów telewizyjnych, z którymi właściciel TV plus toczy spór finansowy. Chodzi o kanał BTV o największej oglądalności oraz o TV7 uważaną za najbardziej prorządowe medium elektroniczne w kraju.

W końcu grudnia operator Bulsatcom wstrzymał ich emisję, gdyż nie osiągnięto porozumienia o opłatach w 2013 r. Na czas świąt nadawanie dwóch kanałów wznowiono, lecz na początku stycznia ponownie zniknęły dla około jednej trzeciej abonentów krajowych.

Według niektórych mediów za sporem o ceny emisji kryje się próba przejęcia części klientów Bulsatcom przez firmy konkurencyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzucili się na parlament. Z pomidorami Kilkaset osób zebrało się dzisiaj w Sofii, by obrzucić budynek parlamentu pomidorami.
Nie będzie drugiej elektrowni jądrowej? Borysow przypomniał, że rząd opowiada się za rozbudową istniejącej elektrowni atomowej w Kozłoduju nad Dunajem
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz