Notowania

Tegoroczne wakacje na drogach bezpieczniejsze niż poprzednie

W lipcu i sierpniu tego roku doszło do 5855 wypadków, w wyniku których na miejscu zginęło 506 osób, a 7228 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik / REPORTER)

Oznacza to spadek w liczbie wypadków w stosunku do poprzednich wakacji o 1092 zdarzenia. W tym roku mniej także było zabitych - o 137 osób - i rannych - o 1592 osoby. Spadek liczby wypadków wyniósł 20 procent, a ofiar śmiertelnych o 21. Rannych było mniej o 18 procent.

Na podobnym poziomie w stosunku do wakacji poprzedniego roku pozostała liczba złapanych pijanych kierowców. W obu przypadkach ujawniono ponad 29 tysięcy osób jadących na podwójnym gazie. Policja informuje także, że w związku z ostatnim wakacyjnym weekendem, na drogach prowadzona jest wzmożona kontrola drogowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmniejszyli odsetek wypadków o 14 proc. Niemieckie drogi są coraz bezpieczniejsze. W pierwszej połowie bieżącego roku w wypadkach drogowych zginęły 1454 osoby, to mniej niż w 2012 roku.
Pomaga pilotom, przyda się kierowcom? Wojskowe techniki radarowe oraz rozwiązania ułatwiające skupienie uwagi pilotów samolotów mogą być wykorzystane do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Majówka to wielu zabitych i tysiące pijanych 66 osób zginęło, a 846 zostało rannych w 660 wypadkach, do jakich doszło na drogach w ciągu ostatnich dziewięciu dni - poinformowała Komenda Główna Policji.
Tagi: bezpieczeństwo na drogach, wypadki drogowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz