Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Taryfikator mandatów do zmiany. Za co większe kary?

Trwają prace nad nowym taryfikatorem punktów karnych dla kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Surowiej niż do tej pory mają być karani kierowcy przewożący dzieci bez odpowiedniego fotelika lub osoby rozmawiające podczas jazdy przez telefon komórkowy.

Trwają prace nad nowym taryfikatorem punktów karnych dla kierowców. Nowe przepisy mogą obowiązywać już na przełomie marca i kwietnia - zapowiedział w _ Programie Pierwszym Polskiego Radia _ młodszy inspektor Marek Konkolewski.

Jak mówił, szczególnie powszechne jest łamanie przepisów poprzez nieużywanie przez kierowców zestawów głośnomówiących. Za to, tłumaczył Konkolewski, otrzymamy 5 punktów karnych.

Innym, częstym wykroczeniem, jest zasłanianie przez zmotoryzowanych tablic rejestracyjnych. W ten sposób kierowcy chcą uniknąć identyfikacji przez fotoradar czy kamery. Za to przewiduje się przyznanie 3 punktów karnych. Przewożenie dzieci bez fotelików będzie karane sześcioma punktami karnymi. Surowiej karane będzie też - jak wyjaśnił policjant - przewożenie większej liczby osób czy cofanie na drodze ekspresowej czy autostradzie.

Konkolewski wyjaśnił, że na wiosnę nic się nie zmieni w przepisach i karach stosowanych dotychczas przy przekroczeniu prędkości.

Czytaj więcej o karach dla kierowców
Przygody z punktami karnymi Jak radzić sobie z tym problemem
Kierowco, tam uważaj na fałszywe patrole! Kozackie patrole udające milicjantów, negocjowanie wysokości mandatów i zero alkoholu.
Tylko zimą wlepią ci taki mandat. 500 zł za... Policjant zwróci uwagę na zamrożone szyby, śnieg na dachu czy tablicach rejestracyjnych.
Tagi: nowy taryfikator mandatów, mandat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz