Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tamerlan Carnajew może być pochowany już dzisiaj

0
Podziel się:

Tamerlan Carnajew, podejrzany o zorganizowanie zamachu na mecie bostońskiego maratonu, może być pochowany już dzisiaj.

Tamerlan Carnajew może być pochowany już dzisiaj
(AP/FOTOLINK/EastNews)

Tak twierdzi właściciel zakładu pogrzebowego w mieście Worcester w amerykańskim stanie Massachusetts, w którym znajduje się obecnie ciało mężczyzny. Zakład ten zajmuje się organizacją ceremonii. Dokładna data pochówku nie była wcześniej znana, wiadomo, że odbędzie się w obrządku muzułmańskim.

Tymczasem pojawiły się problemy z miejscem pogrzebu Carnajewa. Mieszkańcy stanu Massachusetts sprzeciwiają się temu, by domniemanego sprawcę ataków bombowych, pochowano w Bostonie lub na jego przedmieściach. Uważają też, że ciało Tamerlana Carnajewa- podobnie jak ciało Osamy Bin Ladena- powinno być wrzucone do morza.

Tamerlan zginął podczas strzelaniny z policją podczas obławy na sprawców bostońskich zamachów. Jego młodszy brat- Dżochar został aresztowany i oskarżony o przygotowanie ataków. 15 kwietnia. W rezultacie wybuchów dwóch bomb- samoróbek, zginęły trzy osoby, ponad 180 zostało rannych. 12 osób poszkodowanych nadal jest w szpitalach. Jedna jest w stanie ciężkim. Proces Dżochara Carnejewa ma się zacząć w końcu maja. W przypadku udowodnienia winy, grozi mu kara śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nowe doniesienia ws. zamachu w Bostonie W wybuchu dwóch bomb na mecie Maratonu Bostońskiego zginęły 3 osoby, ponad 260 zostało rannych.
Zamachowiec z Bostonu wcale nie miał broni Dżochar Carnajew ukrywał się w łodzi na przedmieściach Bostonu. Znalazł go tam jej właściciel, który powiadomił policję.
FBI przesłuchuje rodzinę zamachowców W USA krewni Carnajewów obwiniają znajomego rodziny, radykalnego islamistę, o indoktrynowanie starszego z braci, Tamerlana.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)