Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tajlandia
28.11.2013 06:59

Tajlandia: premier przetrwała, ale protesty trwają

Yingluck Shinawatra przetrwała głosowanie o wotum nieufności, ale w Bangkoku rozpoczął się kolejny dzień antyrządowych protestów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Tajlandii Yingluck Shinawatra przetrwała głosowanie o wotum nieufności - ogłosił spiker tajlandzkiego parlamentu, Somsak Kiatsuranont. W Bangkoku rozpoczął się kolejny dzień antyrządowych protestów, uważanych za największe od trzech lat.

Szefowa rządu otrzymała poparcie 297 spośród 492 obecnych na sali deputowanych. Opozycji udało się zebrać 134 głosy przeciw pani premier.

Izba Reprezentantów (niższa izba parlamentu Tajlandii) liczy 500 foteli. Tymczasem w stolicy rozpoczął się kolejny dzień protestów opozycji. W czwartek demonstranci zaplanowali marsz pod kwaterę główną tajlandzkiej policji i wciąż wykluczają negocjacje z rządem.

Przywódca protestów, opozycyjny deputowany i były wicepremier Suthep Thaugsuban, w poniedziałek ogłosił blokadę ministerstw i innych gmachów rządowych. Podczas gdy demonstranci nadal okupują resort finansów, nie udały się blokady innych ministerstw. Policja zatrzymała Thaugsubana.

Antyrządowe demonstracje zapoczątkowało poparcie przez rząd projektu ustawy amnestyjnej, która mogłaby umożliwić powrót obalonego w 2006 roku premiera Thaksina Shinawatry do Tajlandii, skazanego za korupcję, przebywającego obecnie na emigracji.

Pani premier, prywatnie siostra Thaksina Shinawatry, jest postrzegana jako reprezentantka interesów swego przebywającego poza krajem brata, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu.

Czytaj więcej w Money.pl Notowania akcji spółki Enea podczas dzisiejszej sesji

Tagi: tajlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz