Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajemniczy napastnik sprawcą czterch ataków we Francji?

0
Podziel się:

Motywów sprawcy nie udało się dotąd ustalić. Przed siedzibami głównych mediów w Paryżu rozmieszczono policję.

Tajemniczy napastnik sprawcą czterch ataków we Francji?
(PAP/EPA)

Paryski prokurator Francis Mollins (na zdj.) powiedział, że sprawcą postrzelenia fotografa w redakcji jednej z gazet oraz trzech innych ataków we francuskiej stolicy może być ten sam, działający samotnie mężczyzna.

Motywów sprawcy nie udało się dotąd ustalić. Przed siedzibami głównych mediów w Paryżu rozmieszczono policję.

Wcześniej tego dnia w redakcji dziennika _ Liberation _ napastnik postrzelił z broni myśliwskiej i ciężko ranił asystenta fotografa. Strzały padły też przed siedzibą banku Societe General.

Około dwóch godzin po zdarzeniu w redakcji gazety poinformowano o strzałach, które padły przed główną siedzibą banku Societe Generale w dzielnicy La Defense. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu - podkreśliła rzeczniczka banku.

Według jednego ze świadków gazety _ Le Monde _ mężczyzna, który strzelał w La Defence, był ubrany w płaszcz koloru khaki, co odpowiada opisowi napastnika z _ Liberation _.

Krótko później francuskie media poinformowały o zakładniku, którego wziął nieznany napastnik. Na policję zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że na przedmieściu Paryża graniczącym z La Defence, w miejscowości Puteaux, uzbrojony człowiek zmusił go, by zawiózł go na Pola Elizejskie.

Z kolei w piątek rano uzbrojony mężczyzna wdarł się do budynku francuskiej telewizji informacyjnej BFMTV w Paryżu, gdzie groził jednemu z redaktorów naczelnych, po czym uciekł. Nie padły wówczas żadne strzały.

Czytaj więcej w Money.pl
W Paryżu ścigają podejrzanego o strzelaninę Podejrzany początkowo uciekał samochodem i miał zakładnika. Teraz porzucił pojazd.
Burdy we Francji. Polityk ugodzony nożem Francuski deputowany centroprawicy został dźgnięty nożem podczas uroczystości upamiętniających 95. rocznicę zakończenia pierwszej wojny światowej.
Francuzi rozczarowani integracją europejską Cztery lata kryzysu w eurostrefie rozczarowały Francuzów. UE stała się dla nich za duża, zbyt odległa, nadmiernie skoncentrowana na zaciskaniu pasa i handlu, jest hamulcem, a nie instrumentem zbawienia - pisze Economist.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)