Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tadżykistan wprowadza amnestię z okazji 20-lecia konstytucji

0
Podziel się:

Amnestia ma objąć kobiety, małoletnich, więźniów, którzy odbyli trzy czwarte kary, a także cudzoziemców oraz mężczyzn w wieku ponad 55 lat.

Tadżykistan wprowadza amnestię z okazji 20-lecia konstytucji
(ec.europa.eu)

Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon (na zdjęciu) przekazał parlamentowi z okazji 20. rocznicy uchwalenia konstytucji projekt ustawy amnestyjnej, na mocy której ma wyjść z więzienia 10 tysięcy osób - poinformowały prezydenckie służby prasowe.

Kierowany względami _ humanizmu, współczucia i miłosierdziem prezydent Emomali Rachmon przesłał parlamentowi projekt amnestii z okazji 20. rocznicy konstytucji _ - głosi komunikat.

Amnestia ma objąć kobiety, małoletnich, więźniów, którzy odbyli trzy czwarte kary, a także cudzoziemców oraz mężczyzn w wieku ponad 55 lat.

Osoby skazane za zabójstwo, szpiegostwo, terroryzm lub nawoływanie do obalenia ustroju nie będą podlegać amnestii, nawet jeśli odpowiadają innym kryteriom.

Ostatnią amnestię w Tadżykistanie ogłoszono na jesieni 2011 roku z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości. W 15-tysięcznej grupie uwolnionych byli głównie wrogowie prezydenta Rachmona - islamscy bojownicy, którzy brali udział w wojnie domowej w połowie lat 90. ubiegłego wieku.

Właśnie ta wojna, z lat 1992-1997, wyniosła 62-letniego obecnie Rachmona do władzy. Pierwsze wybory prezydenckie wygrał w 1994 r. Po nowelizacji konstytucji w 2006 r. stanął do wyborów po raz trzeci, a wygrana w 2013 roku zapewniła mu kolejną kadencję autorytarnych rządów do 2020 roku.

Tadżykistan jest jednym z najbiedniejszych krajów w Azji. Trudne warunki życia powodują, że prawie połowa męskiej populacji w wieku produkcyjnym pracuje za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
"Surowość kar nie odstrasza przestępców" Kara częściej widziana jest jako odpłata za dokonane czyny, a nie jako środek dający szansę na poprawę i powrót do społeczeństwa.
Na Ukrainie będzie lustracja. Wyrzucą KGB-istów - _ Aparat państwowy będzie oczyszczony z agentów KGB i wierchuszki Partii Regionów Janukowycza _ - oświadczył prezydent Poroszenko.
Więźniowie lubią pendrive'y. Brakuje zasad Osadzeni i ich obrońcy coraz częściej wykorzystują do wymiany informacji elektroniczne nośniki, m.in. pendrive'y.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)