Notowania

karta pojazdu
05.05.2011 06:50

Szykują duży pozew. Powiaty przeciw państwu

Chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych, które powiaty musiały zwrócić za tak zwane karty pojazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pozew grupowy ma być gotowy w tym tygodniu, w kolejnym ZPP zaprosi samorządy, by się do niego przyłączyły. Do sądu trafi najpóźniej w czerwcu - pisze _ Puls Biznesu _.

Gazeta wyjaśnia, że w 2003 roku Ministerstwo Infrastruktury nałożyło na osoby, sprowadzające do kraju pojazdy, opłatę 500 złotych za tak zwaną kartę pojazdu. Skargę w tej sprawie wniósł do Trybunału Konstytucyjnego Rzecznik Praw Obywatelskich. Trybunał uznał przepis za niezgodny z konstytucją. Opłata została obniżona do 75 złotych.

Polacy zwracali się do urzędów z wnioskami o zwrot 425 złotych nadpłaty. Dla wielu powiatów konieczność zwrotu tych pieniędzy jest bardzo dużym obciążeniem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t33945.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hazardowy;pozew;chca;od;panstwa;milionow,15,0,814095.html) Hazardowy pozew. Chcą od państwa milionów Grecki potentat hazardowy, firma Intralot zamierza wysunąć roszczenia wobec polskiego Skarbu Państwa w wysokości blisko 103 milionów złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t6759.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gieldowa;spolka;wygrala;ze;skarbem;panstwa,254,0,811006.html) Giełdowa spółka wygrała ze Skarbem Państwa MCI ma otrzymać blisko 29 mln zł odszkodowania plus odsetki za doprowadzenie do upadłości spółki JTT Computer.
Tagi: karta pojazdu, pozew, powiaty, skarb państwa, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz