Notowania

szwecja
18.10.2014 18:49

Szwecja: Armia intensyfikuje operację w archipelagu sztokholmskim

Szwedzkie siły zbrojne poinformowały o zintensyfikowaniu operacji zwiadowczej podjętej w piątek w związku z informacją o "obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bengt Nyman/CC/Flickr)

Szwedzkie siły zbrojne poinformowały o zintensyfikowaniu operacji zwiadowczej podjętej w piątek w związku z informacją o _ obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim _.

Komandor Jonas Wikstroem powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sztokholmie, że _ informacje o obecności obcego wywiadu nadal uważane są za bardzo wiarygodne _.

Do akcji, która odbywa się w środkowej części archipelagu sztokholmskiego, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Sztokholmu, włączono jednostki wyposażone w czujniki pozwalająca na analizę sytuacji pod wodą oraz na powierzchni.

Jak podano na sobotniej konferencji prasowej, jednym z takich okrętów jest korweta rakietowa HMS Visby. W piątek informowano o udziale w operacji także śmigłowców oraz amfibii. _ To jest akcja zwiadowcza, nie jest to pościg za okrętem podwodnym _ - uściślił komandor Wikstroem. _ Skupiamy się na gromadzeniu, opracowywaniu i analizie danych _ - dodał.

Szwedzcy wojskowi nie odpowiedzieli na pytanie, jak długo potrwa operacja w archipelagu sztokholmskim.

Według szwedzkiego dziennika _ Svenska Dagbladet _ informację o _ obcej aktywności podwodnej _ przekazała osoba prywatna. W ostatnich miesiącach szwedzkie siły zbrojne informowały o incydentach z udziałem samolotów rosyjskich.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz