Notowania

szwajcaria
07.06.2010 14:27

Szwajcarska policja zatrzymała przemytników kokainy

Wśród 17 przemytników jest 2 Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Curciomk/Dreamstime)

Wśród 17 członków przemytniczej szajki jest dwóch Polaków - poinformowała szwajcarska policja z zachodniego kantonu Vaud.

Według śledczych, siatka rozprowadziła w Szwajcarii 50 kg kokainy o czarnorynkowej wartości około 5,5 mln franków szwajcarskich (4 mln euro).

Prowadzone przez szwajcarskich policjantów i celników we współpracy z policją francuską oraz holenderską śledztwo rozpoczęło się w maju 2009 roku. Wtedy to szwajcarscy celnicy doprowadzili do aresztowania obywatelki Kamerunu, która w pociągu TGV relacji Paryż-Lozanna przewoziła 3,2 kg kokainy. Do szajki należała również siostra aresztowanej.

W sierpniu 2009 roku w hotelu w Lozannie zatrzymano dwóch Polaków, którzy mieli przy sobie ponad 2 kg kokainy. Przyznali się oni do rozprowadzenia po całej Europie w sumie ok. 60 kg kokainy, z czego połowa trafiła do Szwajcarii. Za każdy transport Polacy dostawali 1500 euro.

Parę dni później na lotnisku w Genewie aresztowano trzech Nigeryjczyków, którzy przewozili 4 kg kokainy. Mieli oni dostarczyć narkotyki do nigeryjskiego szefa siatki. Do zatrzymania tego ostatniego doszło w październiku 2009 roku. W grudniu 2009 roku w Lozannie i w Amsterdamie aresztowano kolejnych dwóch członków siatki.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Handel dopalaczami ma być ograniczony ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handel;dopalaczami;ma;byc;ograniczony,91,0,621915.html )
* [ Terapeuci ostrzegają przed infoholizmem ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/terapeuci;ostrzegaja;przed;infoholizmem,95,0,570975.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: szwajcaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz