Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szopkarze w Neapolu walczą z kieszonkowcami

0
Podziel się:

Artyści proszą, by nie fotografować ich znanych na całym świecie szopek nie w trosce o prawa autorskie, ale z obawy o tysiące ludzi, którzy wraz z rozpoczęciem sezonu przedświątecznego przychodzą je oglądać.

Szopkarze w Neapolu walczą z kieszonkowcami
(Sonic Julez/CC/Flickr)

Szopkarze w Neapolu postanowili walczyć z plagą kradzieży kieszonkowych na ulicy San Gregorio Armeno, gdzie mieszczą się ich pracownie. Rzemieślnicy zabronili turystom fotografować szopki i figurki , bo gdy stają przed witrynami, padają ofiarami złodziei.

Karteczkę z napisem _ Żadnych zdjęć _ jeden z właścicieli warsztatu zawiesił nawet na figurce papieża Franciszka. Artyści proszą, by nie fotografować ich znanych na całym świecie szopek nie w trosce o prawa autorskie, ale z obawy o tysiące ludzi, którzy wraz z rozpoczęciem sezonu przedświątecznego przychodzą je oglądać.

Wystarczy, że kilka osób przystanie przed witryną, aby zrobić zdjęcie figurek znanych osobistości w neapolitańskim żłóbku, na ulicy powstaje zator. Wtedy w tłumie do akcji wkraczają kieszonkowcy, okradający zaaferowanych, wpatrzonych w wystawy turystów.

_ - Zaułki są wąskie, a ludzi bardzo dużo, wśród nich zaś nie tylko ci zainteresowani oglądaniem pasterzy w naszych szopkach, ale i wielu złodziei _ - wyjaśnił jeden z szopkarzy.

Właściciele znanych pracowni postanowili wypowiedzieć wojnę kieszonkowcom, bo - jak przyznali - plagi kradzieży nie powstrzymały nawet dodatkowe patrole policji wysłane na ich ulicę.

Turyści odwiedzający ulicę San Gregorio Armeno podziwiają między innymi ustawioną wśród pasterzy figurkę zmarłego w czwartek byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. W ten sposób zgodnie z tradycją szopkarze żegnają znaną na całym świecie osobistość.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypowiadają wojnę wysypiskom kamorry We Włoszech śmieci są masowo porzucane i ukrywane w ziemi oraz palone. Wokół Neapolu wywóz i utylizację śmieci kontroluje kamorra.
Tutaj mafia piecze chleb W nielegalnych piekarniach bez zahamowań opala się piece toksycznym drewnem ze starych mebli albo trumien.
Nosił szablę, by bronić się przed złodziejami W Pompejach karabinierzy zatrzymali Niemca, który miał przy sobie katanę. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że kupił ją, by podczas wakacji w Neapolu bronić się przed złodziejami, napadającymi na turystów.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)