Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź w rosji
12.07.2012 11:06

Szokujące fakty w sprawie katastrofalnej powodzi w Rosji

Były szef administracji rejonu Krymskiego wiedział o zbliżającej się fali, ale nikogo nie uprzedził. W powodzi zginęło blisko 200 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Były szef administracji rejonu Krymskiego wiedział o powodzi i nikogo nie uprzedził. Według portalu informacyjnego LiveNews, Wasilij Krutko na kilka godzin przed uderzeniem fali powodziowej wywiózł z miasta swoją rodzinę. *

W sobotniej powodzi, która nawiedziła Kraj Krasnodarski na południu Rosji, zginęły 172 osoby.W dzień po tragedii mieszkańcy zatopionych miejscowości opowiedzieli dziennikarzom, że nikt nawet nie próbował ich ostrzec przed katastrofą.

Reakcja władz Kraju Krasnodarskiego była natychmiastowa. Wasilij Krutko stracił posadę. Jego sąsiedzi, jak sami przyznają, chcieli spojrzeć mu w oczy, ale były szef krymskiej administracji zniknął. Okazało się również, że zniknęła jego rodzina. Świadkowie twierdzą, że Krutko wywiózł z miasteczka swoich najbliższych na kilka godzin przed powodzią.

Według ekspertów z Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych wiedział on o zbliżającej się fali powodziowej niemal dobę wcześniej. Nie podjął jednak żadnych działań, aby uprzedzić mieszkańców zagrożonych terenów. Gdy woda zalewała Krymsk, większość z nich spała, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Sprawę badają prokuratorzy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Żałoba narodowa w Rosji, 150 osób nie żyje Władze lokalne wyliczyły, że w sumie pod wodą znalazło się około 4 tysięcy gospodarstw, a poszkodowanych zostało blisko 12 tys. ludzi.
Już prawie sto ofiar deszczy w Rosji Fale powodziowe dochodziły do wysokości siedmiu metrów. Porywały ludzi do morza.
Tagi: powódź w rosji, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz