Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szkoły nie prowadzą BIP-ów, bo nie wiedzą, że muszą

0
Podziel się

Najgorzej jest w Gdańsku, Wrocławiu i w Szczecinie, gdzie biuletyny mają pojedyncze szkoły i przedszkola.

Szkoły nie prowadzą BIP-ów, bo nie wiedzą, że muszą
(monkeybusinessimages/iStockphoto)
bEgWEyJN

62 procent warszawskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów nie ma swoich biuletynów informacji publicznej.

W Gdańsku takich placówek jest 88 procent Jeszcze gorzej jest we Wrocławiu i w Szczecinie, gdzie biuletyny maja pojedyncze szkoły i przedszkola. Pisze o tym _ Dziennik Gazeta Prawna _

Gazeta zauważa, że choć statut gimnazjum, informacja o stanie majątkowym przedszkola albo oświadczenie majątkowe dyrektora liceum nie są tajnymi dokumentami, dostęp do nich jest mocno utrudniony.

bEgWEyJP

Szkoły przedkładają je do wglądu zainteresowanym, ale tylko na ich wniosek, bo w większości placówek oświatowych mało kto myśli o prowadzeniu biuletynów informacji publicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczyciele na bruk. Szykują tysiące zwolnień Szacunkowe dane mówią tylko o wypowiedzeniach dla nauczycieli. Pracowników administracji czeka jeszcze gorszy los.
Ile kosztuje obecnie wyprawka szkolna? Od kilkuset do półtora tysiąca złotych - tyle kosztuje wyprawka szkolna według wyliczeń rodziców.
Ważna ustawa z podpisem prezydenta Ustawa zakłada zwiększenie anonimowości danych w SIO dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom przez szkoły i poradnie.
bEgWEyKq
wiadomości
KOMENTARZE
(0)