Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bip
29.08.2012 06:35

Szkoły nie prowadzą BIP-ów, bo nie wiedzą, że muszą

Najgorzej jest w Gdańsku, Wrocławiu i w Szczecinie, gdzie biuletyny mają pojedyncze szkoły i przedszkola.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

62 procent warszawskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów nie ma swoich biuletynów informacji publicznej.

W Gdańsku takich placówek jest 88 procent Jeszcze gorzej jest we Wrocławiu i w Szczecinie, gdzie biuletyny maja pojedyncze szkoły i przedszkola. Pisze o tym _ Dziennik Gazeta Prawna _

Gazeta zauważa, że choć statut gimnazjum, informacja o stanie majątkowym przedszkola albo oświadczenie majątkowe dyrektora liceum nie są tajnymi dokumentami, dostęp do nich jest mocno utrudniony.

Szkoły przedkładają je do wglądu zainteresowanym, ale tylko na ich wniosek, bo w większości placówek oświatowych mało kto myśli o prowadzeniu biuletynów informacji publicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczyciele na bruk. Szykują tysiące zwolnień Szacunkowe dane mówią tylko o wypowiedzeniach dla nauczycieli. Pracowników administracji czeka jeszcze gorszy los.
Ile kosztuje obecnie wyprawka szkolna? Od kilkuset do półtora tysiąca złotych - tyle kosztuje wyprawka szkolna według wyliczeń rodziców.
Ważna ustawa z podpisem prezydenta Ustawa zakłada zwiększenie anonimowości danych w SIO dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom przez szkoły i poradnie.
Tagi: bip, przedszkole, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz