Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służby specjalne
12.11.2015 13:10

Szefowie służb uciekają na emeryturę. "Zbyt gwałtowne zmiany byłyby niepoważne"

Szef wywiadu wojskowego Radosław Kujawa odda się do dyspozycji szefa MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Wielu szefów służb specjalnych odchodzi ze stanowisk zanim władzę przejmie nowy rząd. Z nieoficjalnych informacji, wynika, że dymisja szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Pytla już leży na biurku ministra obrony i najpóźniej do jutra będzie podpisana.

Szef wywiadu wojskowego Radosław Kujawa odda się do dyspozycji szefa MON. Według TVN24 na emeryturę chce przejść także szef Agencji Wywiadu Maciej Hunia, a szef ABW Dariusz Łuczak również poda się do dyspozycji nowej premier.

Zdaniem koordynatora służb w rządzie PO-PSL Marka Biernackiego wszelkie gwałtowne zmiany w służbach nie są korzystne dla państwa. Biernacki pytany przez dziennikarzy w Sejmie podkreślał, że przez ostatnią dekadę nasze służby nawiązały wiele dobrych relacji z sojusznikami miedzy innymi podczas zabezpieczania polskiej misji wojskowej w Afganistanie. - Mam nadzieję, że nie będzie żadnej dintojry w służbach, bo łatwo coś zniszczyć - powiedział minister. - Zbyt gwałtowne zmiany w tak newralgicznym miejscu byłyby niepoważne - dodał.

Biernacki uważa, że służby w ostatnim czasie działały profesjonalnie, a przecieki, o których pisały media, dotyczyły tylko spraw z odległej przeszłości. - Pracują dobrze, cicho jest o nich jeśli chodzi o te podstawowe materie: bezpieczeństwo Polski na wschodzie i walki z terroryzmem - powiedział Biernacki.

Do dymisji nie zamierza się podać szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik, nie może być zwolniony przed końcem kadencji. Według wcześniejszych zapowiedzi PiS chce między innymi ograniczyć rolę ABW, a wzmocnić CBA, która miałaby się zajmować nie tylko walką z korupcją, ale też największymi przestępstwami gospodarczymi.

Tagi: służby specjalne, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz