Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef włoskiej mafii aresztowany w Londynie

0
Podziel się

Domenico Rancadore, szef sycylijskiej mafii poszukiwany był od prawie 20 lat.

Szef włoskiej mafii aresztowany w Londynie
(jinga80 - Fotolia.com)
bEqnAsgR

Domenico Rancadore, szef sycylijskiej mafii poszukiwany był od prawie 20 lat.

64-letniego Domenico Rancadore aresztowano w czoraj wieczorem na polecenie włoskiej policji, gdy wchodził do domu. Próbował uciekać, ale szybko został zatrzymany.

Rancadore był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania ze względu na działalność w mafii sycylijskiej w latach 1987-1995. W 1994 roku został zaocznie skazany na siedem lat więzienia za działalność mafijną, wymuszenia i inne przestępstwa.

bEqnAsgT

Rancadore, nazywany profesorem, w latach 90. był szefem Cosa Nostry w sycylijskim mieście Trabia. Od 19 lat znajdował się na liście najbardziej niebezpiecznych uciekinierów sporządzonej przez włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W 1998 roku rozpoczęły się jego poszukiwania na skalę międzynarodową.

W Londynie mieszkał z żoną Angielką; prowadził tam biuro podróży.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m112127.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jedna;wloska;mafia;w;gore;druga;w;dol,117,0,1230197.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jedna włoska mafia w górę, druga w dół Ubiegły rok przyniósł znaczną utratę popularności mafii sycylijskiej. W tym samym czasie kolejny krok naprzód zrobiła kalabryjska ndrangeta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/m243804.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mafia;we;wloszech;policja;przeprowadzila;ogromna;akcje,144,0,1353104.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Łapanka we Włoszech. Ścigają szefów mafii W akcji wzięło udział ok. 500 policjantów, wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/m271731.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/papiez;wzywa;do;modlitwy;o;nawrocenie;mafiosow,63,0,1313855.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież Franciszek zabiera się za mafiosów Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wiernych do modlitwy o nawrócenie mafiosów.
bEqnAshu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)