Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef klubu PO pozostanie. Donald Tusk nie szykuje zmian

0
Podziel się:

Wadze klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej rozmawiały wczoraj wieczorem z szefem partii, premierem Donaldem Tuskiem.

Szef klubu PO pozostanie. Donald Tusk nie szykuje zmian
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

O zmianach personalnych nie było mowy - zapewnia Małgorzata Kidawa Błońska.

Takie spotkania odbywają się co jakiś czas, szczególnie wtedy, kiedy do Sejmu wpływają ważne ustawy, które trzeba dobrze i mądrze przeprowadzić - mówi posłanka.

- _ Oczywiście, na końcu nawiązaliśmy do tych informacji, że podobno premier zamierza wprowadzić zamiany w klubie parlamentarnym. Premier powiedział, że ocenia wysoko prace klubu: potrafimy zachować dyscyplinę i ustawy przechodzą. Natomiast o sprawach personalnych w ogóle wczoraj nie rozmawialiśmy _ - dodała.

Omawiano natomiast sprawę Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jak mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, sprawą zmian w ustawie emerytalnej Sejm zajmie się już na najbliższym posiedzeniu. - _ Zależy nam, żeby sprawa została załatwiona bardzo szybko i żebyśmy mogli przegłosować budżet jeszcze przed świętami _ - powiedziała.

Na rozpoczynającym się w najbliższy wtorek posiedzeniu Sejmu mają się odbyć trzy czytania rządowego projektu. Zgodnie z nim, ponad 50 proc. oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być przekazana do ZUS-u. OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa, będą mogły natomiast kupować inne papiery wartościowe, między innymi akcje. Przyszli emeryci będą mieli 4 miesiące na decyzję, czy chcą pozostać w OFE.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory szefa Platformy zagrożone? Głosowanie na przewodniczącego partii rządzącej ma luki - twierdzą dziennikarze. Kartę z kodami może zdobyć i oddać głos osoba, która nie jest w partii.
Tusk przed szczytem UE: trudno o optymizm Oczekiwano, że na tym szczycie zostanie podpisana umowa o stowarzyszeniu Ukrainy z UE, władze w Kijowie ogłosiły jednak w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia.
Prezydent zdecydował w sprawie OFE? - _ Zmiany wydają się konieczne z punktu widzenia budżetu, a więc także bezpieczeństwa finansowego Polski _ - mówi Bronisław Komorowski.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)