Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Kidprotect.pl z zarzutami. Grozi mu do 8 lat

0
Podziel się:

Jakub Ś. miał dokonywać prywatnych zakupów z pieniędzy Fundacji, czym wyrządził jej szkodę na ponad 250 tysięcy złotych.

Szef Kidprotect.pl z zarzutami. Grozi mu do 8 lat

Jakub Ś. jest podejrzany przez stołeczną prokuraturę o niegospodarność. Miał dokonywać prywatnych zakupów z pieniędzy Fundacji, czym wyrządził jej szkodę na ponad 250 tysięcy złotych.

Zarzuty postawiła już jakiś czas temu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola, prowadząca od listopada 2012 r. śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Fundacji - poinformował Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W lutym tego roku tygodnik _ Wprost _ napisał, że szef Fundacji sprzeniewierzył pieniądze od darczyńców, nie rozliczał się z dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a także nie odprowadzał składek do ZUS od pensji pracowników, co spowodowało, że ZUS zajął konto fundacji.

Zarzuty wobec Ś. dotyczą niegospodarności w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyrządzenia w ten sposób znacznej szkody Fundacji - informuje prokuratura.

Polegało to na wydatkowaniu na cele prywatne środków uzyskanych przez Fundację z różnych programów, od sponsorów oraz w postaci 1 proc. podatku za 2011 r. Ś. kupował odzież, elektronikę, artykuły spożywcze oraz płacił za usługi medyczne, transportowe, turystyczne i internetowe. Jakub Ś. nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień - dodał prokurator. Śledztwo trwa.

Fundacja Kidprotect.pl nie złożyła sprawozdania za 2011 r., w związku z czym resort pracy zdecydował o odebraniu jej statusu organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Jeden procent? Wesprzyj nie tylko największych W tej chwili ponad 40 procent pieniędzy z odpisu podatkowego trafia do trzydziestu największych organizacji. Lobbują za wsparciem mniejszych.
Tak firmy obronią swoje prawa i interesy Fundacja może nabyć w drodze spadku, zapisu lub darowizny pieniądze lub inne rzeczy ruchome albo prawa majątkowe.
Chcą pieniędzy, które dali chorym na raka Część darczyńców Fundacji Livestrong, której przewodził Lance Armstrong, domaga się zwrotu przekazanych pieniędzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)