Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt nuklearny w Hadze także o Ukrainie. Obama wylądował w Holandii

0
Podziel się:

Spotkanie zaplanowano przy okazji międzynarodowego szczytu, poświęconego zagrożeniom związanym z bronią atomową.

Szczyt nuklearny w Hadze także o Ukrainie. Obama wylądował w Holandii
(PAP/EPA)
bEKAFRyt

Barack Obama jest już w Europie. Samolot z prezydentem Stanów Zjednoczonych wylądował w Holandii. Obama weźmie tam udział między innymi w szczycie państw G7. Rozmowy mają dotyczyć Ukrainy.

Szczyt państw G7 odbędzie się wieczorem w Hadze. Spotkanie zaplanowano przy okazji międzynarodowego szczytu, poświęconego zagrożeniom związanym z bronią atomową. Będą na nim przedstawiciele 53 państw, obok Obamy m.in. przywódca Chin. Polskę będzie reprezentował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

W czasie kilkudniowego pobytu w Europie amerykański prezydent odwiedzi również Brukselę, gdzie spotka się z unijnymi liderami Hermanem Van Rompuyem oraz Jose Manuel Barroso. Zaplanowano także rozmowy z Andersem Fogh Rasmussenem, sekretarzem generalnym NATO. W czwartek Barack Obama udaje się do Watykanu, gdzie ma być przyjęty przez papieża Franciszka.

bEKAFRyv
Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys na Krymie utrudni rozbrojenie Syrii? _ Mam nadzieję, iż wciąż istnieją motywy, które skłoniły Rosję do stania się partnerem w międzynarodowych wysiłkach na rzecz likwidacji broni chemicznej w Syrii _.
Ambasador Polski na Łotwie dla Money.pl: "Państwa bałtyckie solidaryzują się z ideą sankcji, ale..." Jerzy Marek Nowakowski opowiada o napięciach w byłych sowieckich republikach.
Szturm Rosjan na ukraińską bazę w Teodozji. Helikoptery, wybuchy Agresorzy zatrzymali kilkudziesięciu Ukraińców i przetrzymują ich w porcie. _ Mają związane ręce i nogi _.
bEKAFRyW
KOMENTARZE
(0)