Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczyt NATO. Włoskie media chwalą rekację sojuszu

0
Podziel się:

Zdaniem największego włoskiego dziennika Sojusz Północnoatlantycki gotów jest umrzeć za Tallin, jak w 1939 roku zaczęto umierać za Gdańsk.

Szczyt NATO. Włoskie media chwalą rekację sojuszu
(North Atlantic Treaty Organization NATO)

NATO jeszcze nigdy dotąd nie było zaprzątnięte na dwóch frontach - zauważają włoskie media. Chwała mu więc za reakcję i na kryzys ukraiński, i na poczynania państwa islamskiego, choć reakcja ta nie wydaje się doskonała - pisze mediolański _ Corriere della Sera _.

Dzisiejszy świat pozbawiony jest reguł, jakie obowiązywały za czasów zimnej wojny, stwierdza _ Corriere _. Dawne straszaki nie robią już wrażenia, nie są wiarygodne. Dlatego Sojusz musiał się zdobyć na inwencję, by odpowiedzieć na szerzącą się destabilizację.

Udało się. Może nie najlepiej, dodaje mediolański dziennik, mając na myśli szczególnie kryzys ukraiński. Rozejm, o którym zadecydował Putin, nieco zaskoczył sojuszników, ale w Newport zdołano pójść w jedynym możliwym kierunku. Wobec Rosji sankcje gospodarcze, dla sprzymierzeńców z Europy środkowowschodniej siły szybkiego reagowania. Zdaniem największego włoskiego dziennika, ruchy te oznaczają, że Sojusz Północnoatlantycki gotów jest _ umrzeć za Tallin _, jak w 1939 roku zaczęto umierać za Gdańsk.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zagrożenia dla Europy są znowu na wschodzie" Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak podsumował szczyt NATO w Newport i mówi o przełamaniu tabu.
Dowództwo "szpicy" NATO w Polsce Chodzi o brygadę liczącą nawet 4 tysięcy żołnierzy natychmiastowego reagowania. _ Ustalenia NATO przestają być gwarancjami papierowymi _ - powiedział Donald Tusk.
Zbrojenie Ukrainy przez NATO byłoby błędem Kluczowe jest, by NATO nie rozmieszczało na stałe sił bojowych w krajach wschodnich, w Polsce czy krajach bałtyckich.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)