Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczyt G20. Niemieckie media: "przełomu w sprawie Syrii nie będzie"

0
Podziel się:

Zgoda Rosji na interwencję w Syrii pozostaje mało realna, a Barack Obama nie liczy już, że Moskwa zmieni zdanie - uważa niemiecki dziennik.

Szczyt G20. Niemieckie media: "przełomu w sprawie Syrii nie będzie"
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Komentatorzy w niemieckiej prasie nie wierzą, że na ruszającym dzisiaj szczycie G20 może dojść do przełomu w sprawie Syrii. Zmianie nie ulegnie też stanowisko Wielkiej Brytanii, która nie weźmie udziału w ewentualnym ataku. W Petersburgu spotkają się m.in prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych, a także premier Wielkiej Brytanii.

Jak czytamy w dzienniku _ Sueddeutsche Zeitung _, Władimir Putin i Barack Obama co prawda zobaczą się w Petersburgu, ale nie należy się po tym spotkaniu niczego spodziewać: _ Putin nie widzi powodów, aby zmieniać swoje stanowisko w sprawie Syrii, z kolei dla Obamy ważniejsze jest teraz zyskanie poparcia dla kwestii syryjskiej we własnym kraju _.

W podobnym tonie brzmi komentarz w dzienniku _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _: _ Zgoda Rosji na interwencję w Syrii pozostaje mało realna, a Barack Obama nie liczy już, że Moskwa zmieni zdanie. Wszystko wskazuje na to, że dla Obamy rozdział pod tytułem "ONZ" jest już zamknięty. Pierwszeństwo mają negocjacje w Kongresie. Amerykański prezydent wykorzysta swój polityczny potencjał raczej na Kapitolu, niż nad Bałtykiem _ - czytamy we _ Frankfurter Allgemeine Zeitung. _

Brytyjski premier David Cameron ma w sprawie Syrii ręce związane głosowaniem w Izbie Gmin. W zeszły piątek sprzeciwiła się ona udziałowi brytyjskich sił w ewentualnej interwencji. Wstępne planowanie wojskowe odbywa się teraz tylko z udziałem Amerykanów i Francuzów.

Część posłów chciała wczoraj wiedzieć, czy czeka ich możliwe powtórne głosowanie w sprawie Syrii, ale minister obrony Philip Hammond oświadczył: -_ Parlament wypowiedział się jasno w tej kwestii i jest małe prawdopodobieństwo, że będzie chciał do niej wrócić, o ile okoliczności nie ulegną bardzo znaczącej zmianie. _

Premier Cameron będzie więc na G20 tylko kibicem w sporach o interwencję w Syrii. Według doniesień, brytyjski premier podejmie natomiast w rozmowie z prezydentem Putinem inną kwestię sporną - prześladowań gejów i lesbijek w Rosji. David Cameron zapowiada, że zaprotestuje przeciwko tolerowaniu czynnych napaści na gejów, które nasiliły się po uchwaleniu wiosną ustawy zakazującej im propagandy wśród nieletnich.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom wie, kto stoi za atakiem w Syrii Mimo to coraz więcej deputowanych chce głosowania rezolucji przed ewentualną interwencją USA.
Obama bliski odwołania wizyty w Rosji? _ W Waszyngtonie już wcześniej powątpiewano, że rosyjsko-amerykański szczyt może przynieść konkretne rezultaty _ - informuje rosyjska gazeta _ Kommiersant _.
Przywódcy Kongresu USA za atakiem na Syrię - _ Tylko Stany Zjednoczone mają zdolność i potencjał do powstrzymania Asada _ - mówi przewodniczący Izby Reprezentantów.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)