Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt Unii w Brukseli. Schulz: Czekamy na Rosje przy stole negocjacyjnym

0
Podziel się:

Unia powinna rozmawiać z Rosją w sprawie politycznego rozwiązania konfliktu - podkreśla szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Szczyt Unii w Brukseli. Schulz: Czekamy na Rosje przy stole negocjacyjnym
(Lukasz Kalinowski)
bEKgvKth

_ Unia Europejska powinna rozmawiać z Rosją w sprawie politycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie _- podkreślał podczas konferencji prasowej szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Sytuacja na Ukrainie oraz polityka wobec Rosji jest jednym z tematów szczytu w Brukseli.

Martin Schulz po spotkaniu z przywódcami państw i rządów podkreślał, że pozycja Parlamentu Europejskiego w tej sprawie jest jasna. _ Sankcje przynoszą skutki, z gospodarczego punktu widzenia Rosja jest pod dużą presją, ale Ukraina też jest pod presją. W Unii musimy więc mówić o konieczności gospodarczej stabilności Ukrainy oraz musimy zapewnić, że dojdzie do pokojowego rozwoju sytuacji (na wschodzie) i że sankcje zostaną utrzymane. _

_ Jednocześnie musimy być otwarci na rozmowy z rosyjskimi władzami - jeśli będą chciały - na temat politycznego rozwiązania konfliktu. Unia Europejska musi być gotowa na rozmowy z Rosją _ - powiedział Martin Schulz.

bEKgvKtj

Szef Parlamentu dodał, że jeśli rosyjski rząd postanowi wrócić do stołu negocjacyjnego i będzie chciał współpracować uznając jednocześnie integralność terytorialną swoich sąsiadów, Unia powinna być gotowa, by jeszcze raz przemyśleć sankcje wobec Moskwy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nie wpuściła przedstawicielki PE Eurodeputowana z Niemiec Rebecca Harms przyleciała w nocy do Moskwy, aby wziąć udział w jednej z rozpraw w sprawie ukraińskiej pilotki Nadieżdy Sawczenko.
Rosja, Ukraina, UE. Mają szansę się dogadać? W rozmowach biorą udział unijny komisarz ds. handlu Karel de Gucht, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin oraz rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleskiej Uljukajew.
Szef Parlamentu Europejskiego apeluje do Rosji Martin Schulz wezwał do wycofania sił rosyjskich z obszarów graniczących z Ukrainą. Działania Rosji skrytykował jako próbę forsowania prawa silniejszego.
bEKgvKtK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)