Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczurek i koledzy popełnili przestępstwo? Jest zawiadomienie do prokuratury

0
Podziel się:

Izby Skarbowe miały być nakłaniane do prowadzenia kontroli tak, by zawsze znalazły się nieprawidłowości.

Szczurek i koledzy popełnili przestępstwo? Jest zawiadomienie do prokuratury
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Ministra Finansów Mateusza Szczurka oraz innych funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Finansów, między innymi podsekretarza stanu Jacka Kapicę - wynika z zawiadomienia złożonego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców do prokuratury.

Według związku, nie jest wykluczone, że przedstawiciele resortu finansów nakłaniali Izby Skarbowe do prowadzenia kontroli w taki sposób, by kończyły się one nakładaniem na przedsiębiorców kar finansowych. Wpływy z tego tytułu miały zasilać budżet.

ZPP poszedł do prokuratury powołując się na notatkę _ Protokołu z narady naczelników urzędów skarbowych województwa opolskiego z dnia 4 listopada 2014 r. w Izbie Skarbowej w Opolu _, którą dostał z anonimowego źródła.

Zgodnie z jej treścią ministerstwo obiecywało, że urzędy skarbowe_ , które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących). _

_ Celem na 2015 r. jest wzrost dochodów budżetowych, wzrost kontroli okresów bieżących i wzrost kontroli pozytywnych. Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych - nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe _ - głosi treść notatki, na którą powołuje się Związek.

- _ Podejście Ministerstwa Finansów do kontroli polskich przedsiębiorców kojarzy mi się z erą stalinowską i słynną maksymą „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” _- mówi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP. Kaźmierczak dodał, że Związek doskonale rozumie rolę Ministerstwa Finansów i wie, że jego przedstawiciele, w osobie Ministra czy Podsekretarza, mogą zwiększać ilość kontroli. Nie mogą jednak prowadzić nierzetelnych kontroli, których jedynym celem jest zwiększenie wpływów budżetowych kosztem uczciwych przedsiębiorców.

Czytaj więcej w Money.pl
Loteria paragonowa. Samochód za 10 złotych? Rząd rozpisał przetarg na organizatora.
Dobre dane o deficycie. Resort zaskoczony Niższe wydatki, wyższe dochody - tak w stosunku do oczekiwań prezentują się finanse państwa po styczniu 2015 r.
Kontrolerzy podatkowi zmieniają strategię Administracja zmniejszy ingerencję wobec rzetelnych płatników. Wiceminister Jacek Kapica mówi, gdzie teraz będą kontrole.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)