Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szantażowali posła, bo nie zapłacił za prostytutkę

0
Podziel się:

Lubelska prokuratura oskarżyła troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł posła prawicowej partii.

Szantażowali posła, bo nie zapłacił za prostytutkę
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

Według lokalnych mediów poseł był szantażowany, bo miał nie zapłacić za usługę seksualną.

_ Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Szczepanowi P., 27-letniemu Przemysławowi S. oraz 26-letniej Magdalenie I. został skierowany w grudniu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Zarzuty dotyczą okresu od 19 do 23 grudnia 2012 r. _ - Oskarżeni działając w celu uzyskania korzyści majątkowej w krótkich odstępach czasu wspólnie i porozumieniu stosując groźbę bezprawną upublicznienia nagrań mogących zniesławić ustalonego pokrzywdzonego, zmuszali tego pokrzywdzonego do zapłacenia kwoty co najmniej trzech tysięcy złotych _ - powiedziała Syk-Jankowska.

Rzeczniczka nie ujawniła, jaki był powód szantażu ani kim był szantażowany. _ - Nie ujawniamy personaliów osoby pokrzywdzonej z uwagi na fakt, iż sprawa dotyczy sfery jej życia prywatnego _ - tłumaczyła.

Szczepan P. i Przemysław S. przed prokuratorem przyznali się do zarzucanych im czynów natomiast Magdalena I. nie przyznała się do winy. Szczepan P. był wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Za zmuszanie osoby przemocą lub groźbą karalną do określonego zachowania grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak podał portal Gazeta.pl, powołując się na treść aktu oskarżenia, pokrzywdzonym w tej sprawie jest poseł prawicowej partii.

Poseł - według Gazety.pl - sam zawiadomił policję, kiedy nieznany mu mężczyzna powiedział, że ma kompromitujące go materiały i zażądał pieniędzy w zamian za zniszczenie _ dowodów _. Powodem szantażu miało być to, że poseł miał nie zapłacić kobiecie za usługę seksualną. Chodziło o kwotę 200 zł.

Jak podaje Gazeta.pl, kobieta ta początkowo nie widziała, że jest to poseł, ale kiedy rozpoznała go w telewizji, powiadomiła o sprawie Przemysława S., a ten Szczepana P. Postanowili, że zaszantażują polityka. Kobieta umówiła się z posłem w jednym z hoteli w Lublinie i spotkanie z nim nagrała na dyktafon; szantażyści zrobili też zdjęcia i nagrali film, jak poseł wychodzi z nią z hotelu. Potem zadzwonili do posła szantażując go nagraniami. Poseł zawiadomił policję, nie zapłacił szantażystom.

Poseł, do którego dotarła Gazeta.pl, nie chciał się wypowiadać, nie zgodził się też na ujawnienie swego nazwiska.

O sprawie napisały też inne lokalne media.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten brutalny gwałt zmienia Indie Przemoc wobec kobiet nie jest już tematem tabu i coraz więcej spraw zgłaszanych jest na policję.
Zastraszał i zmuszał kobiety do prostytucji W mieszkaniu i w samochodzie zatrzymanego 37-letniego sutenera zabezpieczono m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz ok. 6 tys. zł.
Poseł zaatakował policjantów. Podarł mundur Nie wiadomo czy Wipler był pod wpływem alkoholu. Jego stan nie pozwalał na badanie alkomatem.
Mordercy trafią pod policyjny nadzór Pomimo odbycia przez nich kar 25 lat więzienia po wyjściu na wolność będą objęci specjalnym nadzorem.
prawo
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)