Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Syrii. W więzieniu zmarł brytyjski lekarz

0
Podziel się:

Syryjska organizacja pozarządowa ogłosiła, że Damaszek jest odpowiedzialny za śmierć więźnia.

Sytuacja w Syrii. W więzieniu zmarł brytyjski lekarz
(Polaris/East News)

Brytyjczyk przez rok był przetrzymywany za nielegalną działalność - poinformowała agencja Sana, powołując się na raport rządowy, według którego lekarz powiesił się w celi.

_ - Brytyjski obywatel Abbas Khan wjechał na syryjskie terytorium w sposób nielegalny i prowadził w Syrii nielegalną działalność _ - głosi raport Damaszku. Według władz syryjskich przyczyną śmierci Khana _ było uduszenie przez powieszenie _, a więzień popełnił samobójstwo.

Rząd brytyjski oskarżył we wtorek syryjskie władze o to, że _ de facto _ zamordowały brytyjskiego lekarza. Również syryjska organizacja pozarządowa ogłosiła, że Damaszek jest odpowiedzialny za śmierć więźnia, który zmarł na skutek tortur. AFP nie podaje, jaka organizacja oskarżyła reżim o to zabójstwo.

Khan, 32-letni chirurg ortopeda z Londynu, został aresztowany w listopadzie 2012 roku w Aleppo, w północno-zachodniej Syrii, dokąd pojechał, aby pomagać rannym cywilom. Został aresztowany w ciągu 24 godzin od przyjazdu do Aleppo.

Informacje o śmierci mężczyzny przekazano jego matce, Fatimie, która przebywała w Damaszku w ciągu minionych czterech miesięcy. Kiedy wcześniej w tym roku matka odnalazła Khana w więzieniu w syryjskiej stolicy, ważył on zaledwie 32 kg i ledwie był w stanie chodzić. Twierdził, że w czasie pobytu w areszcie, gdzie przetrzymywano go bez postawienia mu zarzutów, był torturowany i przez większość czasu przetrzymywany w izolacji; mężczyzna miał dwoje dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd podniósł ceny benzyny o 20 procent Z powodu rosnących kosztów transportu podwyżka ma także wpływ na ceny żywności. Wzrosną także koszty ogrzewania mieszkań.
Nie wyślą żołnierzy do Syrii. Oto powód Minister obrony Włoch Mario Mauro wykluczył możliwość udziału swego kraju w ewentualnej zbrojnej interwencji w Syrii.
"Trzeba uregulować konflikt w Syrii" W dzisiejszych rozmowach w Waszyngtonie uczestniczyli John Kerry i Chuck Hagel ze strony amerykańskiej oraz Siergiej Ławrow i Siergiej Szojgu ze strony rosyjskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)