Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Iraku. Co najmniej 36 zabitych w wybuchach samochodów pułapek

0
Podziel się:

Do serii wybuchów doszło w sześć dni po serii zamachów bombowych, w których w Bagdadzie i na jego przedmieściach zginęło około 70 ludzi, a 200 zostało rannych.

Sytuacja w Iraku. Co najmniej 36 zabitych w wybuchach samochodów pułapek
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 36 osób zginęło w wybuchach sześciu samochodów pułapek w szyickich w większości dzielnicach Bagdadu - podały źródła bezpieczeństwa i medyczne. Około 50 ludzi zostało rannych.

Do najwyraźniej skoordynowanych wybuchów doszło w sześć dni po serii zamachów bombowych, w których w Bagdadzie i na jego przedmieściach zginęło około 70 ludzi, a 200 zostało rannych.

Ponadto w ciągu dnia zginęło dziewięć osób, w tym policjant z sunnickiej milicji Sahwa (Synowie Iraku), zwalczającej Al-Kaidę, jego żona i ich troje dzieci. Policjant z rodziną zostali zabici przez uzbrojonych mężczyzn, którzy wdarli się do ich domu na południu Bagdadu.

Do ataku doszło po dwóch seriach zamachów na Sahwę, w których zginęło 12 ludzi. Jeden z zamachów wymierzony był w Szejcha Wisama al-Hardana, niedawno mianowanego szefem milicji. Został on ranny podczas samobójczego zamachu na jego dom.

Milicje Sahwa powstały w 2006 roku, utworzone przez Amerykanów do pomocy w walce z Al-Kaidą na obszarach sunnickich i do ochrony rurociągów przecinających plemienne tereny sunnickie, zwłaszcza na zachodzie kraju.

Niedawno ugrupowanie powiązane z Al-Kaidą podało na swojej stronie internetowej, że pierwszym celem jego uderzeń są _ zdrajcy _ sunnicy związani z rządem (w większości szyickim).

Także dziś na południu Bagdadu dwóch szyitów zostało zabitych przed swoimi domami. W Mosulu, mieście w większości szyickim, w wybuchu bomby przy drodze zginął policjant.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto nowy cel działania Al-Kaidy Według ekspertów na tle rebelianckich ugrupowań walczących w tym państwie, grupa wyróżnia się dobrą organizacją, sprawną logistyką i źródłami finansowania za granicą.
Al-Kaida przyznała się do zabicia 48 żołnierzy Syryjczycy schronili się w Iraku przed atakiem rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.
Obalony prezydent Mursi stanie przed sądem Egipska prokuratura skierowała dzisiaj do sądu sprawę przeciwko obalonemu przez wojsko islamistycznemu prezydentowi Mohammedowi Mursiemu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)