Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Egipcie. Zarzuty terroryzmu dla Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się:

Co najmniej 18 członków Bractwa Muzułmańskiego zostało zatrzymanych pod zarzutami terroryzmu. Wczoraj ta organizacja, do niedawna pełniąca władzę w Egipcie, trafiła na czarną listę rządu.

Sytuacja w Egipcie. Zarzuty terroryzmu dla Bractwa Muzułmańskiego
(flyvancity/CC/Flickr)

Według egipskiej agencji prasowej MENA, na liście jest między innymi syn wicelidera ruchu. Kolejni członkowie Bractwa zostali zatrzymani za kolportowanie ulotek i _ wzniecanie przemocy _.

Wczoraj rząd uznał Bractwo za organizację terrorystyczną i zakazał mu _ wszelkiej działalności _, a zwłaszcza demonstracji. To oznacza, że każdy uczestnik wiecu może być skazany na 5 lat więzienia. Kary grożą też za wspieranie protestów _ słownie lub na piśmie _.

Od obalenia w lipcu należącego do Bractwa prezydenta Mohammeda Mursiego, ta organizacja niemal codziennie przeprowadza protesty. Od lipca w starciach ulicznych z policją zginęło ponad tysiąc osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycjoniści w Egipcie to terroryści? Rząd tymczasowy Egiptu zakazał tej organizacji, wiernej obalonemu w lipcu prezydentowi Mohamedowi Mursiemu, wszelkiej aktywności, w tym demonstracji i protestów.
Kto jest odpowiedzialny za zamach w Egipcie? Wcześniej rzecznik egipskiego rządu obwinił członków Bractwa o przeprowadzenie zamachu.
Zamach w Egipcie. 14 ofiar, setka rannych Rząd oskarżył o atak na posterunek policji Bractwo Muzułmańskie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)