Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Egipcie. Były premier aresztowany

0
Podziel się:

Schwytano go na górskim terenie wraz z przemytnikami przy próbie ucieczki do Sudanu - głosi komunikat egipskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Sytuacja w Egipcie. Były premier aresztowany
(flyvancity/CC/Flickr)

Władze Egiptu aresztowały byłego premiera z czasów sprawowania władzy przez obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, gdyż skazano go na rok więzienia za niewykonanie sądowego nakazu renacjonalizacji firmy tekstylnej.

_ Siły bezpieczeństwa zdołały aresztować Hiszama Kandila, byłego premiera, wykonując wydane wobec niego orzeczenie sądu. Schwytano go na górskim terenie wraz z przemytnikami przy próbie ucieczki do Sudanu _ - głosi komunikat egipskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Kandil został premierem w lipcu 2012 roku z nominacji Mursiego, który wygrał pierwsze rzeczywiście demokratyczne egipskie wybory, zorganizowane po obaleniu w 2011 roku przez społeczną rewoltę wieloletniego autokratycznego prezydenta Hosniego Mubaraka. W lipcu bieżącego roku wojsko pozbawiło Mursiego władzy w następstwie masowych demonstracji przeciwko jego rządom.

Wyrok wobec Kandila zapadł w kwietniu 2012 roku, gdy prezydentem był Mursi, i został we wrześniu zatwierdzony w drugiej instancji. Sprawa dotyczyła państwowej firmy, sprzedanej prywatnemu inwestorowi jeszcze za czasów Mubaraka.

Czytaj więcej w Money.pl
W Egipcie aresztowali znanego satyryka za... Bassam Jussef prowadzi w prywatnej telewizji satelitarnej nadawany co tydzień w piątek w porze największej oglądalności program. Znany jest ze swych imitacji głosu i gestów prezydenta.
Kto jest odpowiedzialny za zamach w Egipcie? Wcześniej rzecznik egipskiego rządu obwinił członków Bractwa o przeprowadzenie zamachu.
Zamach w Egipcie. 14 ofiar, setka rannych Rząd oskarżył o atak na posterunek policji Bractwo Muzułmańskie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)