Notowania

afryka
19.01.2013 11:46

Sytuacja w Afryce niebezpieczna. MSZ ostrzega przed wyjazdami

Resort dyplomacji zaleca zgłoszenie podróży lub pobytu w systemie e-konsulat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*MSZ wystosowało kolejne ostrzeżenie dla turystów przebywających w Afryce. W związku z wydarzeniami w Mali, Algierii oraz w pasie Sahelu, MSZ odradza wszelkie wyjazdy poza stolicę Tunezji - Tunis. *

Ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim wyjazdów w południowe regiony Tunezji, na Saharę oraz na obszary graniczące z Libią i Algieria. Należy unikać demonstracji i zgromadzeń oraz uważnie śledzić doniesienia o stanie bezpieczeństwa - przestrzega ministerstwo.

MSZ apeluje o zachowanie daleko posuniętej ostrożności z uwagi na zwiększone zagrożenie kradzieżami w Tunezji. Resort dyplomacji zaleca zgłoszenie podróży lub pobytu w systemie e-konsulat.

Kilka dni temu MSZ wydało ostrzeżenie dla przebywających w krajach Sahelu. To obszar wzdłuż południowych obrzeży Sahary i północnych obrzeży Sudanu - od Senegalu do Somalii przez Mauretanię, Mali, Niger, Czad, Sudan i Erytreę.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogłosili część Sahary strefą wojskową Tunezja ogłosiła swoją część Sahary zamkniętą strefą wojskową, co oznacza, że na podróż w ten rejon konieczne jest stosowne zezwolenie tunezyjskich władz.
ONZ potępiła atak terrorystyczny. Chce działać Rada wezwała poszczególne państwa do aktywnej współpracy z władzami algierskimi.
Próbowali uwolnić zakładników. 30 osób zgięło Wśród zabitych zakładników było ośmiu Algierczyków, dwóch Japończyków, dwóch Brytyjczyków oraz jeden obywatel Francji. Narodowość pozostałych ofiar nie jest znana.
Tagi: afryka, wiadomości, kraj, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz