Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
05.04.2014 19:24

Sytuacja na Ukrainie. Zatrzymano organizatora akcji separatystycznych

Wszczęto wobec niego sprawę karną. Jest on podejrzany o popełnienie przestępstwa z artykułu o targnięcie się na terytorialną integralność Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała obywatela Ukrainy, który organizował akcje separatystyczne w obwodzie donieckim - powiadomiła dziś służba prasowa SBU.

Przeciwko zatrzymanemu Dmytro Kuzmence wszczęto sprawę karną i powiadomiono go, że jest podejrzany o popełnienie przestępstwa z artykułu o targnięcie się na terytorialną integralność Ukrainy. Został przewieziony do aresztu w Kijowie.

Wcześniej w sobotę biuro prasowe prokuratury obwodu donieckiego poinformowało o próbie zajęcia przez grupę osób prokuratury w mieście Mariupol w tym obwodzie. _ - Drastycznie łamiąc porządek publiczny wiecujący wdarli się do budynku prokuratury i zażądali spotkania z kierownictwem w związku z zatrzymaniem dzień wcześniej samozwańczego mera miasta _ - napisano w oświadczeniu.

Jak informowały media, _ ludowym merem _ Mariupola nazywał siebie właśnie Kuzmenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel o stanowisku wobec Rosji: Możemy nałożyć kolejne sankcje _ Prawo silniejszego nie może stać ponad prawem _ - podkreśla niemiecka kanclerz.
Grupa dywersyjna zatrzymana na Ukrainie Ludzie ci chcieli przejąć władzę w obwodzie ługańskim.
Rząd wypłaci pomoc zabitym na Majdanie Według danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy w starciach przeciwników byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z siłami bezpieczeństwa w Kijowie zginęły 103 osoby.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz