Notowania

kryzys na ukrainie
07.04.2014 16:07

Sytuacja na Ukrainie. "Wiele tysięcy rosyjskich żołnierzy przy granicy"

Amerykański ambasador przy OBWE nie ma wątpliwości, że dziesiątki tysięcy żołnierzy nie przebywają w miejscach ani w garnizonach, w których znajdują się w czasie pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Sytuacja an Ukrainie jest cały czas napięta.</br>Dziś separatyści ogłosili przyłączenie Doniecka do Rosji

Amerykański ambasador przy OBWE Daniel Baer oświadczył, że Rosja zgromadziła dziesiątki tysięcy żołnierzy przy granicy z Ukrainą. Wezwał Moskwę do podjęcia kroków na rzecz deeskalacji kryzysu na Ukrainie.

_ - Mamy mocne dowody świadczące o tym, że przy granicy są dziesiątki tysięcy żołnierzy i nie przebywają oni w miejscach ani w garnizonach, w których znajdują się w czasie pokoju _ - powiedział dziennikarzom Baer po nadzwyczajnym spotkaniu organizacji w Wiedniu, na którym dziś była omawiana ta kwestia.

Jak poinformowali dyplomaci, w tym amerykański ambasador, rosyjska delegacja nie zabrała głosu w czasie spotkania.

_ - Federacja Rosyjska powinna podjąć kroki w celu deeskalacji kryzysu _ - oświadczył Baer. Dodał, że wśród _ prostych praktycznych kroków na rzecz deeskalacji _, znalazły się współpraca ze społecznością międzynarodową i wyrażenie zgody na inspekcje przemieszczania się wojsk.

Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk oznajmił dziś, że Rosja nie wycofała swoich wojsk w głąb kraju i nadal znajdują się one w odległości 30 kilometrów od granicy z Ukrainą. Oskarżył Moskwę o planowanie inwazji na jego kraj, a także o podsycanie nastrojów separatystycznych, czego przejawem jest zajmowanie przez środowiska prorosyjskie siedzib administracji państwowej we wschodnich regionach Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
"Samo mówienie o sankcjach dało efekt" - Mam nadzieję, że program dla Ukrainy zadziała, a geopolityczne napięcia opadną, by ten kraj (...) mógł stanąć na nogi - powiedziała szefowa MFW.
Handel Rosji z Ukrainą 10 procent w dół Wartość wymiany handlowej tych państw spadła niemal o sześć miliardów dolarów.
USA zerwały współpracę z Rosją. Moskwa: "nie trzeba być miłym na siłę" _ Pozbawiliśmy się możliwości kontaktu w różnego rodzaju sprawach _ - oświadczył szef służb prasowych Władimira Putina.
Tagi: kryzys na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz