Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. "Poważne, negatywne konsekwencje gospodarcze"

0
Podziel się:

Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, dzisiaj wezwała polityków z krajów zachodnich, by nie wywierali presji na Ukrainę, a ukraińskich opozycjonistów - by zaprzestali akcji łamiących prawo.

Sytuacja na Ukrainie. "Poważne, negatywne konsekwencje gospodarcze"
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Duma wypowiedziała się na temat sytuacji na Ukrainie w specjalnej rezolucji, którą poparły wszystkie cztery frakcje parlamentarne - prokremlowskiej Jednej Rosji, Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji i nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR).

Deputowani oświadczyli, że nie mogą pozostać obojętna wobec wydarzeń na Ukrainie. _ Nielegalne wiece, blokowanie organów władzy państwowej, okupowanie budynków administracyjnych, pogromy i burzenie pomników historii prowadzi do destabilizacji kraju, a także może mieć poważne, negatywne konsekwencje gospodarcze i polityczne dla ludności Ukrainy _ - ostrzegli.

_ - Szczególne zaniepokojenie wywołuje sprzeczna z wszelkimi normami międzynarodowymi, nieskrępowana ingerencja przedstawicieli obcych państw w sprawy wewnętrzne suwerennej Ukrainy _ - oznajmiła Duma. Dodała, że _ niektórzy politycy zachodni na organizowanych przez opozycję wiecach otwarcie nawołują do występowania przeciwko decyzjom legalnie wybranych władz kraju, wnosząc swój destrukcyjny wkład w zaostrzanie sytuacji politycznej _.

W rezolucji zaznaczono, że _ geopolityczny wybór Ukrainy to wewnętrzne i suwerenne prawo jej narodu _. Duma zaapelowała do sił opozycyjnych na Ukrainie o _ powrót na płaszczyznę konstytucyjną, zaprzestanie nielegalnych akcji i rozwiązywanie wszystkich problemów w zgodzie z narodowym prawem _.

_ - Duma Państwowa apeluje do wszystkich sił politycznych na Ukrainie o znalezienie pokojowego wyjścia z obecnej sytuacji w interesie ukraińskiego narodu _ - głosi rezolucja. Przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Aleksiej Puszkow zauważył, że Ukraina nie chce iść tam, dokąd popychają ją przywódcy Euromajdanu w Kijowie. _ Dzisiejszy Majdan to wyraźna, choć agresywna, mniejszość na Ukrainie _ - oświadczył.

Umowę o stowarzyszeniu z Unią Europejską, którą w listopadzie miała podpisać Ukraina, Puszkow określił jako wciąganie tego kraju do sfery wpływów UE.

Wywodzący się z Jednej Rosji wiceprzewodniczący izby Siergiej Żeleźniak oznajmił, że należy uczynić wszystko, aby nikt z zewnątrz nie wywierał nacisku na Ukrainę. _ Ukraina jest suwerennym państwem _ - podkreślił.

Z kolei przywódca KPRF Giennadij Ziuganow poinformował, że komuniści z ogromnym bólem przyjmują to, co dzieje się na Ukrainie, a przede wszystkim - w Kijowie. _ Oceniamy to jako akty wandalizmu i rusofobii; jako coś absolutnie niedopuszczalnego _ - zaznaczył. Ziuganow wyraził też przekonanie, że wydarzenia w Kijowie mają na celu zerwanie stosunków Rosji i Ukrainy, niedopuszczenie do połączenia ich potencjałów.

Natomiast lider LDPR Władimir Żyrinowski określił manifestacje w Kijowie mianem spisku przeciwko Ukrainie. _ Sprowokowano wrogość, aby oderwać Ukrainę. Jest to realizacja planu Hitlera. Hitler nie zdołał tego uczynić z bronią w ręku. Teraz próbuje się przez przekupstwo _ - oznajmił.

Szef Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironow ze swej strony ocenił, że na Ukrainie _ ma miejsce próba obalenia prawowitych władz _. _ Ma miejsce próba podważenia naszej słowiańskiej wspólnoty, przekreślenia wielowiekowych wartości. Nie możemy milczeć _ - oświadczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Rosji chce stabilności w tym kraju Rosja uważnie jednak śledzi, co dzieje się w tym kraju - oświadczył rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.
Brutalne ataki milicji na Ukrainie Mundurowi rozprawiają się z demonstrantami w miastach na wschodzie kraju.
Nowa deklaracja Unii w sprawie Ukrainy Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy krytykują Rosję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)