Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Merkel apeluje do Putina

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec wezwała prezydenta Rosji, aby pomógł w pokojowym rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.

Na zdj. Angela Merkel
Na zdj. Angela Merkel (ec.europa.eu)

Merkel rozmawiała telefonicznie z rosyjskim przywódcą. Apel spotkał się jednak z chłodnym przyjęciem na Kremlu.

Jak poinformował rzecznik niemieckiego rządu, Angela Merkel zaapelowała do Władimira Putina, aby ten zabiegał o konstruktywny dialog między władzami i opozycją na Ukrainie. Niemiecka kanclerz podkreśliła, że nie można dopuścić do ponownego rozlewu krwi, a w Kijowie jak najszybciej musi powstać zdolny do działania rząd.

Merkel rozmawiała także z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem zapewniając, że Niemcy i Unia Europejska pomogą Ukrainie w znalezieniu demokratycznej drogi wyjścia z kryzysu. Dyplomatyczne zabiegi niemieckiej kanclerz spotkały się jednak z krytyką ze strony Moskwy. W oświadczeniu wydanym przez Kreml po rozmowie Putina z Merkel napisano, że wtrącanie się innych krajów w wewnętrzne sprawy Ukrainy jest niedopuszczalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy nie bedą już unikać konfliktów Szef niemieckiego MSZ zapowiedział w Bundestagu, że Berlin skończy z polityką niewtrącania się w międzynarodowe konflikty.
Brutalne pacyfikacje majdanów i kolejni, znikający Ukraińcy Na kijowskim Majdanie znaleziono powieszonego mężczyznę. Minister sprawiedliwości grozi stanem wojennym.
"Ustępstwa Janukowycza tylko ośmielają" Wielu mieszkańców tego kraju uwierzyło dopiero teraz, że ich walka ma sens - uważa prezes Fundacji Pułaskiego, politolog Zbigniew Pisarski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)