Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja we Włoszech. Kierowcy autobusów żądają opancerzonych kabin

0
Podziel się:

Zablokujemy miasto - zapowiedzieli.

Sytuacja we Włoszech. Kierowcy autobusów żądają opancerzonych kabin
(LHOON/CC/Flickr)

W ostatnich dniach doszło do serii napadów i aktów przemocy. Kierowcy zapowiedzieli, że zablokują Wieczne Miasto, by ich żądanie zostało spełnione.

Na wschodnich przedmieściach autobus prowadzony przez kobietę został obrzucony, według jej relacji, kamieniami i butelkami przez około 40 mężczyzn. Jako sprawców wskazała ona imigrantów z Trzeciego Świata.

Kierowcy, którzy organizują pikiety przed siedzibą władz miejskich na Kapitolu, zastrzegają zarazem, że równie często padają ofiarami agresji ze strony Włochów, jak i imigrantów. Wobec tej fali przemocy domagają się, zwłaszcza w niebezpiecznych rejonach stolicy, wzmocnienia ochrony pojazdów zarówno poprzez obecność patroli sił porządkowych, jak i instalację opancerzonych kabin.

_ Jesteśmy znieważani, atakowani, czujemy się zagrożeni _ - mówią kierowcy włoskim mediom. Ponieważ władze rzymskie nie zareagowały na ich postulaty i nie przyjęły delegacji protestujących, postanowili oni zaostrzyć akcję.

Zablokujemy miasto - zapowiedzieli. Od poniedziałku przez tydzień autobusy będą jeździć po stołecznych ulicach z prędkością do 20 kilometrów na godzinę, co oznacza groźbę kompletnego zablokowania ruchu.

Kierowcy są zirytowani tym, że nie zostali dotąd wysłuchani. Ich apele o poprawę bezpieczeństwa zbiegły się w czasie z zapowiedzią burmistrza Ignazio Marino, który ogłosił, że w okolicach Koloseum kursować będzie _ szklany tramwaj _ z całkowicie przezroczystą obudową. Dzięki temu nic nie będzie zasłaniało rzymianom i turystom widoku najsłynniejszych zabytków starożytności.

Czytaj więcej w Money.pl
Wejdziesz za darmo na płatną plażę, jeśli... Wielu turystów we Włoszech nie zna swoich praw. Zobacz, co Ci wolno.
Domówka zgromadziła 500 osób. Sąsiedzi uwięzieni w mieszkaniach Wiadomość o imprezie została zamieszczona w Internecie wraz z prośbami: _ przynieście poduszki i alkohol _.
Toksyczne opady słali jako pomoc dla Afryki Do kilku krajów wywieziono co najmniej 1000 kontenerów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)